Két kiemelt is az első körben elhullott a madridi tenisztornán

A hetedik helyen kiemelt francia Marion Bartoli és a tízedikként rangsorolt orosz Vera Zvonarjova már az első körben kiesett szombaton a madridi tenisztorna női versenyében.

eredmények, nők (3,765 millió euró összdíjazás), 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Stosur (ausztrál, 5.) - Martic (horvát) 7:5, 4:6, 7:6 (7-5)
Cirstea (román) - Bartoli (francia, 7.) 6:7 (8-10), 6:4, 6:3
Cetkovská (cseh) - Zvonarjova (orosz, 10.) 6:2, 6:2
McHale (amerikai) - Arvidsson (svéd) 6:4, 7:5
Soler-Espinosa (spanyol) - Paszek (osztrák) 6:7 (2-7), 6:2, 6:2

Az első helyen kiemelt Sara Errani nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix salakpályás női versenyt, mivel a szombati döntőben két játszmában győzött az orosz Jelena Vesznyina ellen. Az összecsapás 1 óra 42 percig tartott.

Az első szettben 4:1-es hátrányból fordított az olasz játékos. A másodikban 5:2-re is vezetett, ám az orosz nem adta fel, és 5:4-re szépített. Ezzel azonban el is fogyott a tudománya, esélyesebb riválisa végül megnyerte a partit.

eredmény, döntő:
Errani (olasz, 1.) - Vesznyina (orosz) 7:5, 6:4

Az első két helyen kiemelt játékos jutott szombaton az estorili tenisztorna férfi versenyének döntőjébe.

eredmények, férfiak (400 ezer euró összdíjazás), elődöntő:
Gasquet (francia, 2.) - Ramos (spanyol, 4.) 2:6, 7:6 (7-1), 7:5
Del Potro (argentin, 1.) - Wawrinka (svájci, 3.) 7:6 (7-2), 6:4

nők (220 ezer euró összdíjazás), döntő:
Kanepi (észt, 6.) - Suarez Navarro (spanyol) 3:6, 7:6 (8-6), 6:4

Kikapott a szombati elődöntőben az első helyen kiemelt spanyol Pablo Andujar a a 418 ezer euró összdíjazású belgrádi salakpályás férfitenisz-tornán.

eredmények, elődöntő:
Paire (francia) - Andujar (spanyol, 1.) 6:3, 1:6, 6:3
Seppi (olasz, 2.) - Nalbandian (argentin, 4.) 2:6, 6:2, 7:5

A hazai közönség előtt szereplő Philipp Kohlschreiber lesz a horvát Marin Cilic ellenfele a 450 ezer euró összdíjazású müncheni salakpályás férfi torna döntőjében, miután három játszmában nyert szombaton a spanyol Feliciano López ellen.