A barcelonai férfitenisz-torna döntőjében Rafael Nadal, a stuttgarti női viadalon pedig Marija Sarapova győzött.

Az első helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Rafael Nadal nyerte a kétmillió euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfitenisz-tornát, miután a döntőben két játszmában győzött honfitársa, David Ferrer ellen. Nadal sorozatban hetedszer diadalmaskodott Barcelonában, egyúttal pályafutása 48. ATP-tornagyőzelmét gyűjtötte be egyesben.

Eredmények, döntő:
Nadal (spanyol, 1.) - Ferrer (spanyol, 3.) 7:6 (7-1), 7:5

Az orosz Marija Sarapova nyerte a 740 ezer dollár összdíjazású stuttgarti salakpályás női tornát, miután a döntőben két játszmában, biztosan győzött a világelső fehérorosz Viktorija Azarenka ellen. Az összecsapás egy óra huszonnégy percig tartott, Sarapova bombaformában játszott, 31 nyerő ütése volt.

Sarapova (orosz, 2.) - Azarenka (fehérorosz, 1.) 6:1, 6:4