Vágólapra másolva!
A női párbajtőrözők után a női tőrözőknek sem sikerült csapatkvótát szerezniük a londoni olimpiára, miután kikaptak a franciáktól az ötödik helyért vívott meccsen.

A magyaroknak az ötkarikás részvétel kiharcolásához a vasárnapi verseny előtti pozíciójukat kellett volna megőrizniük a kvalifikációs ranglistán úgy, hogy maguk mögött tartják a Budapestre velük holtversenyben érkezett franciákat, illetve a németeket, akik kis hátránnyal követték őket.

Az első mérkőzésükön simán verték a kanadaiakat, majd a negyeddöntőben a papírformának megfelelően kikaptak az olaszoktól. Ugyanitt vereséget szenvedtek a franciák és a németek is, így tovább folytatódott a küzdelem kvótáért. A franciák a németeket győzték le, a magyarok pedig az amerikaiakat, vagyis összetalálkozott a két válogatott. Az ötödik helyért rendezett összecsapáson a franciák voltak jobbak, így övék lett a kvóta.

A helyosztón rosszul kezdtek a magyarok, három asszó után 3-15 volt az állás, később pedig a franciák már 20-6-ra is vezettek, innen kellett megpróbálni a visszakapaszkodást. Mohamed utolsóként 27-33-nál ment fel a pástra, de ezúttal már nem jött össze a bravúr.

"Pszichés gondok lehettek, nem fizikálisak"

"A lelkünket kivívtuk ma. Biztos, hogy sok hibát is elkövettünk, de csapatként küzdöttünk egymásért" - kezdte értékelését az egyéniben londoni kvótás Mohamed. "Végig nagy energiát kellett beleadnunk minden mérkőzésbe, még az amerikaiak ellenibe is. Ráadásul figyelni kellett, hogy mi történik a másik pástokon. Szerencsénk is volt, hogy a koreaiak a franciák legyőzésével visszaadták nekünk a reményt. Az amerikaiak ellen úgy éreztem, nagyon felfokozott állapotban vívok, innen kellett volna újból felpörögni. A franciákkal szemben az első kört mindenki bukta, utána hiába küzdöttünk, már nagyon elment az ellenfél."

"Sajnos a nap vége nem sikerült jól, mert a női tőrcsapat nem jutott ki az olimpiára" - nyilatkozott Solti Antal, a női tőrválogatott vezetőedzője. "Ha az okokat vizsgálgatjuk, először a magyar sport helyzetét kell elemezni, mert általában a magyar sport is visszaesett, persze azon belül a magyar vívás nagyon is. Hogy miért? Itt kell hideg fejjel áttekinteni a helyzetet és nem szabad egymásra mutogatni. A hogyan továbbról egyelőre annyit mondhatok, most egy-két hét szabadságot kapnak a lányok, aztán felkészülünk az Eb-re mert ott bizonyítanunk kell, vissza kell szereznünk a presztízst. Ami a mai utolsó mérkőzést illeti, meg kell jegyezni, hogy a franciák nem jobbak nálunk, de ezúttal fölénk kerekedtek. Pszichés gondok lehettek, nem fizikálisak."

A magyarok most már csak abban az esetben lehetnek ott a játékokon, ha az egyiptomiak az Afrika legjobbjaként nekik járó részvételi helyet végül nem használják fel.

A magyar vívók a négy londoni csapatverseny egyikében sem indulhatnak majd. Jelen állás szerint egyéniben a kardozó Szilágyi Áron, a párbajtőröző Imre Géza és a tőröző Mohamed Aida léphet pástra a játékokon. Hozzájuk csatlakozhat a párbajtőröző Szász Emese, a kardozó Benkó Réka és a tőröző Gátai Róbert, amennyiben eredményesen szerepel az áprilisi európai zónaversenyen, Pozsonyban.

Eredmények, a 16 között:
Magyarország - Kanada 45-21

a negyeddöntőben:
Olaszország - Magyarország 45-21
Lengyelország - Egyesült Államok 45-43
Koreai Köztársaság - Franciaország 45-42
Oroszország - Németország 34-28

az 5-8. helyért:
Magyarország - Egyesült Államok 43-35
Franciaország - Németország 45-29

az 5. helyért:
Franciaország - Magyarország 41-33

a 7. helyért:
Németország - Egyesült Államok 45-42

az elődöntőben:
Olaszország - Lengyelország 45-35
Oroszország - Koreai Köztársaság 44-34

a 3. helyért:
Koreai Köztársaság - Lengyelország 37-30

később, döntő:
Olaszország - Oroszország 45-32