Ahogy tavaly, úgy idén is legyőzte Kim Clijsters Li Nát az Austrlian Openen, igaz, a belga teniszező ezúttal a döntő helyett a negyedik fordulóban találkozott kínai ellenfelével. A végső győzelemre is esélyes Viktorija Azarenka négy, Agnieszka Radwanska mindössze két játékot veszítve lépett tovább. A férfiaknál Rafael Nadal sima három szettben jutott túl honfitársa, Feliciano López ellen.

A negyedik forduló egyik slárgermeccsén Clijstersnek a hetedik játékban kifordult a bal bokája, azonban ennek ellenére folytatta a küzdelmet.

Az első szettet a Roland Garros kínai bajnoka nyerte, aki a másodikban 5:4-nél már a mérkőzésért adogathatott - sikertelenül. A rövidítésben aztán négy meccslabdához jutott, de végül mindet elidegeskedte, Clijsters pedig sorozatban hat pontot nyerve kiegyenlített.

A döntő játszmában 4:0-ra elhúzott a címvédő, s ugyan a rivális még szépíteni tudott, végül a belga jutott a legjobb nyolc közé.

A torna korábbi négyszeres győztese, Roger Federer könnyed győzelmet aratott a hazai közönség által buzdított, 19 éves Bernard Tomic ellen, aki csak az első szettben tudta felvenni a versenyt a svájci zsenivel.

eredmény, férfiak, 4. forduló:
Nadal (spanyol, 2.) - F. López (spanyol, 18.) 6:4, 6:4, 6:2
Berdych (cseh, 7.) - Almagro (spanyol, 10.) 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-3), 7:6 (7-2)
Del Potro (argentin, 11.) - Kohlschreiber (német) 6:4, 6:2, 6:1
Federer (svájci, 3.) - Tomic (ausztrál) 6:4, 6:2, 6:2