Hosszú Katinka hatodik helyen végzett a sanghaji vizes világbajnokság 200 méteres vegyes úszó számának a döntőjében. A győzelmet a mindössze 15 éves kínai Je Sven szerezte meg.

Hosszú Katinka az egyes rajtkőről indult, nagyon jól rajtolt, a pillangóúszás elején az első háromban volt, sőt ötven méter után a világcsúcsrészidőn belüli idővel fordult.

Háton kissé visszaesett, de még mindig a második helyről indult neki a mellúszásnak. Az amerikai Ariana Kukors elhúzott, Hosszú ekkor már csak a 6-7. helyen úszott.

A gyorsúszásban a 15 éves kínai Je Si-ven 2:08.90-nel mindenkit lehajrázva világbajnok lett, a magyar úszó a hatodik helyen csapott célba 2:11.24-es idővel.

"Úgy érzem, hogy mindent kiadtam magamból. Ezt terveztük, hogy elkezdem, és megyek, amennyire csak lehet" - nyilatkozta Hosszú Katinka az MTV-nek a döntő után, hozzátéve, hogy még most is fizikai fájdalmai vannak. "Örülök a hatodik helynek, mert ez már pontot ér. Úgy indultam neki a számnak: úgy akarok kiszállni a medencéből, hogy semmi nem marad bennem - ezt megtettem. Megpróbálok előre nézni Londonra, bármi történik ezen a versenyen, tanulni fogok belőle" - fogalmazott Hosszú, aki a vb-n még 200 pillangón és 400 vegyesen is érdekelt lesz.

200 m vegyes, világbajnok:
Je Si-ven (Ye Shiwen, Kína) 2:08.90 perc
2. Alicia Coutts (Ausztrália) 2:09.00
3. Ariana Kukors (Egyesült Államok) 2:09.12
...6. Hosszú Katinka 2:11.24

Hosszú vasárnap nem érezte jól magát a vízben

Hosszú Katinka a 200 vegyes előfutamaiból országos csúccsal, harmadikként jutott tovább (2:11.53), majd a középdöntőből a hetedik legjobb idővel (2:11.71) jutott döntőbe a sanghaji vizes vb-n.

A döntő előtt azt mondta, hogy nem érezte jól magát a vízben, és nem tudja, mire lesz képes hétfőn.

A 22 éves, pécsi születésű úszónő első érmét a 2004-es rövid pályás Eb-n nyerte, amikor 400 vegyesen harmadik lett.

A 2009-es világbajnokságon kétszáz vegyesen és kétszáz pillangón is harmadik lett, 400 vegyesen pedig vb-aranyat nyert. Ebben az évben az év női sportolójának választották Magyarországon.

A 2010-es budapesti Eb-n négyszáz vegyesen ezüstérmes, 200 pillangón és 200 vegyesen Európa-bajnok lett, csakúgy, mint a 4x200-as gyorsváltó tagjaként.