Biczó Bence a nyolcadik helyen végzett a sanghaji vizes világbajnokság férfi 200 méteres pillangóúszó döntőjében, a győzelmet az amerikai Michael Phelps szerezte meg. 800 gyorson Kis Gergő elképesztő hajrával, majdnem négy másodpercet javítva saját országos csúcsán, 7:44.94 perces idővel harmadikként csapott célba. Jakabos Zsuzsanna 200 pillangón az ötödik legjobb idővel döntős, 200 vegyesen Cseh László a harmadik legjobbat úszva jutott fináléba.

A sanghaji vb úszóversenyeinek negyedik napjának esti programját két magyar érdekeltség nélküli szám nyitotta. A férfi 100 méteres gyorsúszás elődöntőiben az ausztrál James Magnussen (47.90) és a francia William Meynard (48.25) érte el futamában a legjobb időt, női ötven háton Mercedes Peris Minguet (27.93) és az orosz Anasztaszja Zujeva (27.88) nyerte saját elődöntőjét

Az első szerdai fináléban, 200 méteres pillangóúszásban Biczó Bencéért szoríthattunk, a hetes pályán rajtoló ifjúsági olimpiai bajnok a középmezőnyben foglalt helyet az első 50 végén, féltávnál az amerikai Michael Phelps és a japán Macuda Takesi már egy testhossznyi előnnyel hasított.

A hajrát Phelps bírta jobban, 1:53.34 perces idejével megszerezve első sanghaji aranyát, a második Macuda (1:54.01), a harmadik a kínai Peng Vu (1:54.67) lett, Biczó keddi középdöntős idejétől (1:55.35) némileg elmaradva, 1:55.53 perces idővel nyolcadikként ért célba.

Női 200 gyorson hiába vezetett 160 méteren át a holland Femke Heemskerk, a végére teljesen kipukkadt és csupán hetedikként ért célba. Az aranyérmet az olasz Federica Pellegrini szerezte meg (1:55.58) az ausztrál Kylie Palmer és a francia Camille Muffat előtt.

Férfi 800 gyorson Kis Gergő szállt medencébe, aki az előfutamok során a negyedik legjobb időt úszva, 7:48.33 perces országos csúccsal jutott döntőbe.

A szám 2008-as Európa-bajnoka úgy tűnt, visszafogottabban kezdett, mert az első száz végén nyolcadikként fordult, és féltávnál is csak egy hellyel kapaszkodott feljebb, ám ideje másfél-két másodperccel jobb volt az országos csúcs részidejénél.

Az élen a hazaiak nagy kedvence, Jang Szun és a kanadai Ryan Cochrane úszott, az utolsó 200-on Szun beindította a rakétákat, és 7:38.57 perces idővel könnyedén nyert. Kis hatalmas hajrával felkapaszkodott a dobogóra, majdnem négy másodpercet javított az országos csúcson (7:44.94).

"Láttam a feröerit magam előtt két méterrel úszni, gondoltam, őt megfogom" - nyilatkozta a versenyt követően az m1-en Kis Gergő. "Amikor célba értem és visszanéztem az eredményjelzőre, megnyugodtam. Későn vettem csak észre, hogy harmadik vagyok, de mondtam is magamnak, 'Ó, ez nagyon jó'. Jól éreztem magam a vízben, próbáltam a folyamatos gyorsúszást úszni. Szerintem nagyon jó versenyzés volt."

Forrás: AFP/Francois Xavier Marit

Női 200 pillangó első elődöntőjében Jakabos Zsuzsanna a négyes pályáról rajtolt, a második százat meg is nyomta a magyar versenyző, aki végül a brit Ellen Gandy mögött másodikként ért célba. 2:06.77-es ideje azt jelenti, majdnem egy másodpercet javított az előfutamhoz képest, és ötödik helyen jutott fináléba.

A nap utolsó magyar érdekeltségű számában a 200 vegyes elődöntőjében Verrasztó Dávid és Cseh László is indult. Előbbi futama borzasztó erős volt, hiszen ott rajtolt az amerikai Phelps mellett a másik nagyágyú Ryan Lochte is.

Pillangón Verrasztó utolsóként fordult, féltávnál már három testhossznyira volt Lochte-tól. A két amerikait senki sem érhette utol, a magyar úszó végül hetedikként csapott célba 2:00.05 perces idővel.

A másik futamban Cseh kiválóan kezdett pillangón, 150-nél is jó helyzetben várhatta a hajrát és kiváló gyorsúszással a surranópályán megnyerte futamát (1:57:66) és harmadik idővel jutott fináléba.