Marosi Katalin az orosz Veszna Dolonc oldalán párosban főtáblára jutott a wimbledoni teniszbajnokságon, miután sikerrel vette a selejtező szombati játéknapját.

női páros, selejtező, 2. forduló:
Marosi, Dolonc (magyar, orosz) - Falconi, Wörle (amerikai, német) 6:2, 6:3

A viadal honlapja alapján a Marosi, Dolonc kettős mellett női párosban Czink Melinda a román Irina-Camelia Beguval, Arn Gréta pedig a szlovén Polona Hercoggal is érdekelt az első fordulóban, egyesben pedig Czink és Arn is főtáblás.

A hatodik helyen kiemelt Marion Bartoli nyerte az eastbourne-i füvespályás tenisztorna szombati női döntőjét a cseh Petra Kvitova ellen. A pénteki rossz idő miatt szombaton a döntő előtt játszották le az elődöntőket is.

A férfiaknál az olasz Andreas Seppi pályafutása első ATP-tornáját nyerte, miután a szerb Janko Tipsarevic feladta a döntőt combizomhúzódás miatt.

női egyes, elődöntő (618 ezer dollár összdíjazás):
Kvitova (cseh, 5.) - Hantuchova (szlovák) 7:6 (11-9), 4:2-nél Hantuchova feladta

döntő:
Seppi (olasz) - Tipsarevic (szerb, 3.) 7:6 (7-5), 3:6, 5:3-nál Tipsarevic feladta

Az orosz Dmitrij Turszunov nyerte az esőszünettel tarkított szombati döntőt a negyedik helyen kiemelt horvát Ivan Dodig ellen a hollandiai füvespályás torna férfi versenyében.A nőknél az olasz Roberta Vinci győzött a döntőben.