A Tóth Krisztina, Póta Georgina duó kikapott a második fordulóban, így nem jutott be a legjobb 16 közé a Rotterdamban zajló egyéni asztalitenisz-világbajnokság női páros versenyében. A vb honlapja szerint a korábbi Európa-bajnok magyarok egy spanyol kettőssel csaptak össze a keddi második körben, és az első szett begyűjtése után öt játszmában maradtak alul.

A Rotterdamban zajló egyéni asztalitenisz-világbajnokság keddi napján Tóth Krisztina, Póta Georgina és Lovas Petra is sikerrel vette az első fordulót egyesben, a Tóth, Póta duó viszont egy-egy győzelemmel és vereséggel a 32 között búcsúzott párosban. Az egyesbeli diadalok azért is voltak nagyon fontosak, mert így szinte biztos, hogy a vb után elkészülő világranglistáról hármuk közül ketten kvótához jutnak a jövő évi, londoni olimpiára. Mindhárman szerdán folytatják szereplésüket egyesben (a tét a legjobb 32 közé kerülés lesz).

A férfiaknál a kvalifikációban négy meccset nyerő Kosiba Dániel közel volt a bravúrhoz a főtábla első körében, két meccslabdája is volt a japán Csan ellen, de végül 4-3-ra kikapott. Jakab János 0-3 után még szépített a cseh Prokopcovval szemben, a vége azonban 4-2-es vereség lett. Párosban az első helyen kiemelt kínai Ma Lung, Hszü Hszin duó volt a két magyar ellenfele, s a meccsen érvényesült a papírforma, 4-1-es ázsiai siker született.
Búcsúzott a Jakab, Póta vegyes páros is, amely előbb ugyan megvert egy spanyol riválist, a 3. fordulóban, a 16 közé jutásért azonban már alulmaradt egy japán kettőssel szemben.

Jakab és Kosiba számára így befejeződött a hollandiai viadal.

Eredmények, női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Galia Dvorak, Sara Ramirez (spanyol) - Tóth Krisztina, Póta Georgina 4-1 (-7, 10, 10, 6, 5)