Arn Gréta 3:6, 4:5-ről fordítva, három óra tíz perces csatában legyőzte az orosz Jelena Vesznyinát a római salakpályás tenisztorna női versenyében, a negyeddöntőbeli ellenfele a világranglista 6. helyén álló kínai Li Na lesz. A férfiaknál a korábbi világelső svájci Roger Federer három szettben vereséget szenvedett a francia Richard Gasquet-tól.

A világranglista 48. helyén álló magyar játékos a meccs elején elvette ellenfele adogatását, ám 2:1 után sorozatban négy játékot veszített, és 40 perc alatt szetthátrányba került. A második játszma elején a rangsorban 41. Vesznyina brékelt, és ezt az előnyét 5:4-ig megtartotta. Arn ekkor fordított, és végül 7-3-ra megnyert rövidítésben kiegyenlítette a játszmaarányt.

A harmadik felvonásban 3:1-re elhúzott Vesznyina, akit 3:3-nál utolért Arn. Ezután ismét az orosz akarata érvényesült, és 5:3-nál két meccslabdája volt, ám a magyar játékost hárította azokat, és feljött 5:5-re. Az utolsó szett is rövidítésben dőlt el, és Arn ebben is remekelt.

A magyar teniszező negyeddöntőbeli ellenfele a világranglista 6. helyén álló kínai Li Na lesz.

"A mérkőzésen igazából nem is éreztem ezt a fáradtságot, fogalmam sincs, mi történhetett velem, csak küzdöttem. - mondta Arn a mérkőzést követően. "Már túl vagyok mindenen, alaposan meggyúrtak, de egyelőre minden porcikámban érzem ezt a hosszú ütközetet. Remélem, péntekre rendbe jövök".

A 32 esztendős magyar teniszező elmondta, hogy kínai riválisával, akivel a legjobb nyolc között találkozik, eddig még nem játszott, és nagyon csodálkozott azon, milyen könnyen nyert csütörtökön. "Valójában nem is salakspecialista, viszont pokoli gyors, minden labdát felszálló ágban üt meg. Nem véletlenül top 10-es játékos" - mondta Arn az Australian Openen idén döntős Li Náról.

Eredmények, nők (2.05 millió dollár összdíjazás), nyolcaddöntők:
Arn Gréta - Vesznyina (orosz) 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (7-3)
Li (kínai, 4.) - Gajdosova (ausztrál) 6:2, 6:1
Stosur (ausztrál, 6.) - Hercog (szlovén) 6:3, 6:4
Schiavone (olasz, 2.) - Hantuchova (szlovák) 3:6, 6:2, 7:5
Jankovic (szerb, 5.) - Medina Garrigues (spanyol) 6:4, 2:6, 6:2
Sarapova (orosz, 7.) - Peer (izraeli, 10.) 6:2, 6:2
Wozniacki (dán, 1.) - Wickmayer (belga) 6:1, 7:6 (7-4)
Azarenka (fehérorosz, 3.) - Pavljuscsenkova (orosz, 16.) 6:4, 4:6, 6:2

A negyeddöntőben: Wozniacki-Jankovic, Azarenka-Sarapova, Arn-Li, Stosur-Schiavone

Férfiak (2,75 millió dollár összdíjazás), nyolcaddöntők:
Nadal (spanyol, 1.) - Lopez (spanyol) 6:4, 6:2
Mayer (német) - Chela (argentin) 7:5, 6:4
Gasquet (francia, 16.) - Federer (svájci, 3.) 4:6, 7:6 (7-2), 7:6 (7-4)
Murray (brit, 4.) - Starace (olasz) 6:2, 6:2
Berdych (cseh, 7.) - Nieminen (finn) 6:2, 6:7 (4-7), 6:2
Cilic (horvát) - Fish (amerikai, 11.) 7:6 (8-6), 6:3
Djokovic (szerb, 2.) - Wawrinka (svájci, 14.) 6:4, 6:1
Söderling (svéd, 5.) - Almagro (spanyol, 9.) 6:3, 3:6, 6:4

A negyeddöntőben: Nadal-Cilic, Gasquet-Berdych, Mayer-Murray, Söderling-Djokovic