A címvédő svájci Roger Federer vasárnap négy játszmában legyőzte a spanyol Tommy Robredót az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, és sorozatban 27. Grand Slam-tornáján jutott be a legjobb nyolc közé, amivel beállította az amerikai Jimmy Connors rekordját. A nőknél az olasz Francesca Schiavone a Grand Slam-tornák történetének leghosszabb mérkőzésén győzte le az orosz Szvetlana Kuznyecovát.

A harmadik helyen kiemelt szerb Novak Djokovicnak és a hatodik helyen rangsorolt cseh Tomas Berdychnek meg sem kellett izzadnia a nyolcaddöntőben, előbbi a spanyol Nicolas Almagro, utóbbi pedig a szintén spanyol Fernando Verdasco ellen győzött könnyedén, három játszmában.

A svájci Stanislas Wawrinka esélyt sem adott az amerikai Andy Roddicknak, szintén három szettben intézte el riválisát, és készülhet a Federer elleni negyeddöntőre.

A nőknél az olasz Francesca Schiavone öt meccslabdát hárítva, a Grand Slam-tornák történetének leghosszabb női mérkőzésén négy óra 44 perc alatt 6:4, 1:6, 16-14-re legyőzte az orosz Szvetlana Kuznyecovát.

Magabiztosan nyert a világelső dán Carolina Wozniacki és a kínai Na Li, kiesett viszont az orosz Marija Sarapova, akit a német Andrea Petkovic győzött le.