Meglepetéssel indult a szombat a Roland Garroson: Andy Roddick sima három szettben kikapott a világranglistán 114. orosz Teimuraz Gabasvilitől. Később a kilencedik helyen rangsorolt spanyol David Ferrer három játszmában kikapott az osztrák Jürgen Melzertől, csakúgy, mint - a nők mezőnyében - a hazai közönség előtt szereplő Marion Bartoli és Aravane Rezai. Utóbbit a Szávay Ágnest legyőző orosz Nagyja Petrova verte három nagyon szoros szettben. A mindent eldöntő harmadik játszmát 10:8-ra nyerte Petrova.

Három selejtezőmeccs után jutott Teimuraz Gabasvili a Roland Garros főtáblájára, ahol a harmadik fordulóban a torna legnagyobb meglepetését hozta. A Tbilisziben született orosz játékos simán verte a világranglistán nyolcadik Andy Roddickot.

Gabasvilinek minden bejött, amerikai ellenfele mindössze háromszor jutott bréklabdához az egész meccsen, de egyet sem tudott kihasználni. Roddick hiába adogatott jól, összesen csak négy ászt ütött és tizenhat nyerőt. A következő körben a David Ferrert legyőző Jürgen Melzerrel játszhat Gabasvili.

Rafael Nadal három sima játszmában nyert a hozzá hasonlóan volt világelső ausztrál Lleyton Hewitt ellen, és ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. A spanyol játékos, aki korábban sorozatban négy alkalommal diadalmaskodott a Roland Garroson, a következő körben a brazil Thomaz Belluccival találkozik.

A nőknél Nagyja Petrova maratoni, még pénteken félbeszakadt meccset fejezett be a legnagyobb esélyesnek tartott hazai játékos, Aravane Rezai ellen. A 10:8-ra végződött döntő szett 82 percig tartott, míg a meccs egésze két óra 48 percesre nyúlt.

Almagro (spanyol, 19.) - Dolgopolov Jr. (ukrán) 6:3, 6:3, 6:4
Melzer (osztrák, 22.) - Ferrer (spanyol, 9.) 6:4, 6:0, 7:6 (7-1)
Nadal (spanyol, 2.) - Hewitt (ausztrál, 28.) 6:3, 6:4, 6:3
Verdasco (spanyol, 7.) - Kohlschreiber (német, 30.) 2:6, 6:3, 6:3, 6:7 (1-7), 6:4
Ginepri (amerikai) - Ferrero (spanyol, 16.) 7:5, 6:3, 3:6, 2:6, 6:4