Moszkvában az ukrán Katyerina Lahno győzelmével fejeződött be a női villámsakk-világbajnokság. Tizenhatan vetélkedtek a kétfordulós viadalon, játszmánként három-három perc, lépésenként két-két másodperc gondolkodási idejük volt a résztvevőknek. Az ukrán olimpiai bajnoknő ötödik volt a rajtlistán, tizenhét győzelmet ért el, hétszer kapott ki  hat döntetlen mellett. Az ezüstérmet az orosz Tatjana Koszinceva szerezte meg, harmadikként honfitársa, Valentyina Gunyina végzett. A világbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk csak a hatodik helyet szerezte meg.

A 16 résztvevős döntőben a világbajnoknő, az orosz Alekszandra Kosztenjuk, a május 1-től érvényes világranglista ranglista első öt helyezettje, hatan a kvalifikációs döntőből játszhattak, ketten a moszkvai nyílt versenyről, ketten pedig szabadkártyát kaptak. A világranglistát vezető Polgár Judit, az 1992-es vb győztese, Polgár Zsuzsa, a kínao Hou Ji-fan nem fogadta el a meghívást. A kétfordulós viadalnak 50 ezer eurós díjalapja volt, a győztes 10 ezer eurót kapott. Játszmánként 3-3 perc gondolkodási idejük volt a nagymesternőknek és még lépésenként 2-2 másodperc.

Az első játéknap, 15 forduló után a 2006-os torinói olimpián győztes ukrán válogatott tagja, Katyerina Lahno 10,5 ponttal vezetett, egy ponttal előzte meg az exvilágbajnoknő bolgár Antoaneta Sztafanovát. A második körben 9,5 pont is elegendő volt végső sikeréhez. A második kört vereséggel kezdte, az indiai Humpy Konerutól másodszor is kikapott, de Sztefanova elleni győzelemmel azonnal vigasztalódott, és végig vezetve, a hajrában kicsit bukdácsolva ért célba. Az orosz szuperrangadót az Élő-pontok alapján legjobb Tatjana Koszinceva 2-0-ra nyerte meg a világbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk ellen. Koneru mérsékelt szereplése meglepetés.