Feljutottak a férfiak, nem kerültek négy közé a nők az asztalitenisz-Eb-n

A belga együttest is legyőzte a másodosztályban szereplő magyar férfi válogatott az asztaliteniszezők ostravai Európa-bajnokságán, s ezzel biztosan feljutott az első osztályba.

A viadal honlapja szerint a 17-20. helyért zajló hétfő esti mérkőzésen a kezdőember, Kosiba Dániel kiélezett csatát vívott Benjamin Rogiers-vel, s négy szettben győzött. Ezt követően Jakab János villámgyorsan nyert Lauric Jean ellen.

Zwickl Dániel a folytatásban nem tudta begyűjteni a harmadik sikert, miután öt szettben alulmaradt Julien Indeherberggel szemben. Negyedik párban újra Jakab állt asztalhoz, s a Kosibával nagyot küzdő Rogiers ellen is remekelt, 3-1-es sikerrel biztosította be a magyar győzelmet.

A magyar csapat így kedden a 17. helyért léphet asztalhoz Szlovénia ellen, s mivel a másodosztályból a 17. 18. és 19. kerül a legjobbak közé, Jakabék már feljutottak.

A magyar női válogatott óriási csatában, meccslabdáról kikapott a hétfői negyeddöntőben a tavaly ezüstérmes lengyelektől, így a folytatásban az 5-8. helyért küzdhet. Póta Georgina gyorsan kikapott a honosított Li Qiantól, majd Tóth Krisztina magabiztosan legyőzte a rivális másik ázsiai származású játékosát, Xu Jiét.

A harmadik meccsen az Eb-n eddig százszázalékos Lovas Petra már 2-0-ra vezetett a paralimpiai bajnok Natalia Partyka ellen, végül azonban a döntő szettben három mérkőzéslabdát is hárítania kellett nagyon fontos újabb győzelme megszerzéséhez. A folytatásban Tóth ugyanakkor nem bírt Li Qiannal, így 2-2-nél Pótának kellett volna bravúrt elérnie Xu Jie ellen, s bár nagyon közel volt hozzá - öt meccslabdája is volt -, ez végül nem sikerült neki, így vereség lett a vége. A keddi első helyosztó mérkőzésen a német csapat lesz a magyarok riválisa.

eredmények, férfiak (második osztály), a 17-24. helyért:
Magyarország - Olaszország 3-1
Kosiba Dániel - Mihai Bobocica 3-2 (-8, 9, 15, -9, 9)
Jakab János - Marco Rech Daldosso 1-3 (11, -5, -9, -9)
Zwickl Dániel - Niagol Stoyanv 3-1 (8, 13, -9, 11)
Jakab - Bobocica 3-2 (7, 8, -8, -3, 6)

a 17-20. helyért:
Magyarország - Belgium 3-1
Kosiba Dániel - Benjamin Rogiers 3-1 (14, -8, 10, 9)