Lőrincz és Bácsi arany nélkül maradt a birkózó-ob-n

Két Európa-bajnok, Lőrincz Tamás és Bácsi Péter is eredeti súlycsoportjánál eggyel feljebb próbálkozott, és mindketten harmadikak lettek szombaton a Miskolcon rendezett kötöttfogású birkózó országos bajnokságon.

A válogatott legjobbjai közül csak az olimpiai második Fodor Zoltán (84 kg) és az ötszörös vb-ezüstérmes Deák Bárdos Mihály (120 kg) lépett szőnyegre a "saját" kategóriájában, míg Lőrincz (74 kg) és Bácsi (84 kg) mellett a 2008-as Eb-bronzérmes Módos Péter is feljebb ment.

Fodor első meccsén éppen Bácsit győzte le 1-0, 1-0-ra, a folytatásban pedig meg sem állt az első helyig. Hozzá hasonlóan Deák Bárdos és Módos (60 kg) is aranyérmet szerzett.

Az ob-n nem léphetett szőnyegre a világbajnok Kiss Balázs (96 kg), akinek egy márciusi doppingellenőrzésen adott mintájában tiltott szert mutattak ki, s péntekre kiderült, hogy a B próba is ezt igazolta. A várhatóan kétéves eltiltás előtt álló birkózó távollététben a 96 kg küzdelmeit Németh Iván nyerte meg.