Eshetu Wondimu és Pasalia Kipkoech jóvoltából etióp és kenyai siker született vasárnap a 30. berlini félmaratonon.

A viadal szomorú fejleményeként egy férfi résztvevő a célba érkezés előtt nem sokkal meghalt. A szervezők közlése szerint egy 43 éves futó esett össze 20 kilométer megtétele után, s bár megpróbálták újraéleszteni, a mentési kísérletek nem jártak sikerrel. Haláleset legutóbb 2007-ben fordult elő a berlini félmaratoni versenyen.

Az elmúlt hétvégén a római és a szöuli maratoninak szintén volt halálos áldozata.

* * *

Mind a férfiaknál, mind a nőknél kenyai győztest avattak a vasárnapi mezeifutó-világbajnokságon, amelyet a lengyelországi Bydgoszczban rendeztek meg.

A 22 éves Joseph Ebuya kereken 33 perc alatt teljesítette a 12 kilométeres távot, míg a gyengébb nem számára 8 km-re kiírt viadalt a 24 esztendős Emily Chebet nyerte 24:19 perces teljesítménnyel.

Európai futó egyik felnőttkategóriában sem fért be az élmezőnybe. A férfiaknál egy brunei versenyző kivételével csupa afrikai futó végzett a legjobb tíz között. A nőknél az első tízben négy kenyai és öt etióp zárt, legjobb európaiként a holland, de kenyai születésű Hilda Kibet a 10. lett.

1. Joseph Ebuya (Kenya) 33:00 p
2. Teklemariam Medhin (Eritrea) 33:06
3. Moses Kipsiro (Uganda) 33:10