A törökországi Bursában lejátszották a VII. sakkcsapat-világbajnokság nyolcadik fordulóját. Az örmény válogatott 2,5-1,5-re legyőzte az amerikai együttest. Ismét az orosz csapat vezet, 3,5-0,5-re verte az egyiptomi négyest. A kontinensbajnok azeriek a görögök ellen 3-1-re nyertek, sorsdöntő csatát vívnak a zárónapon az amerikai válogatottal. Ismét remekeltek az indiai sakkozók, 2,5-1,5-re nyertek, az izraeli gárda a negyedik vereségét szenvedte el. Az utolsó játéknapon az orosz-izraeli, az amerikai-azeri, a brazil-indiai és az egyiptomi-örmény meccsek döntik el a világbajnoki cím és az érmek sorsát.

Bursában a csapat-világbajnokságok történetének legizgalmasabb utolsó fordulója dönt. Még öt válogatott éremesélyes. A címvédő orosz csapat simán nyert az egyiptomi együttes ellen és ismét átvette a vezetést. Az éltáblán Alekszandr Griscsuk világossal sem bírt Bassem Aminnal, de társai kisebb-nagyobb küzdelemben begyűjtötték a pontokat. Az oroszok "gólarányt" is javítottak, nagy valószínűséggel a zárónapon számukra 2-2 is aranyérmet jelentene.

Fontos rangadót nyertek az örmények az amerikaiak ellen, de csak a csodában reménykedhetnek, hogy sikerül felkapaszkodniuk a dobogóra. Az első táblán remek csatát vívott Levon Aronjan és Hikaru Nakamura. A királyindiai védelmű partiban Aronjan hárította sötét királyszárnyi rohamozási kísérletét, majd a küzdelem a vezérszárnyon folytatódott. Nakamura nem cserélt vezért, állásában gyengeségek keletkeztek.

Az örmények legjobbja minőségáldozattal fokozta előnyét, 22 esztendős ellenfele a feszült pillanatokkal nem tudott megbirkózni és elszenvedte első vereségét. Vlagyimir Akopjan nem tudta érvényesíteni gyalogelőnyét, örökös sakk született a harmadik táblán, kiegyenlített állásban pontosztozkodás a negyediken.

Az azeriek fontos győzelmet arattak, megerősítették harmadik helyüket, az amerikaiakkal szemben megpróbálhatják az ezüstérem elhódítását is, de esetleges vereséggel veszélyeztetik az éremszerzést. Sahriyar Mamedgyarov hetedik partiját nyerte meg, 8-ból 7,5 pontja 3034-es performance-pontszámot ér, + 19,5 Élő-pontot. A hajrára feljavult Tejmur Radzsabov, az éltáblán Vugar Gasimov nagy mázlival remizett.

Nehéz csatában nyertek az indiai sakkozók, a tavalyi sakkolimpián ezüstérmes izraeli válogatott negyedik meccsét vesztette el. Krishnan Sasikiran megszorongatta Borisz Gelfandot, Pentala Harikrishna reménytelen helyzetből megmentette a partit. A világbajnok Viswanathan Anand egyik szekundánsa, Surya Ganguly nyerése 2 meccspontot jelentett. A törökök elvesztették az alsóházi rangadót, Brazília egy helyet javított a tabellán.