Az oroszországi Hanti-Manszijszkban a kieséses rendszerű Világkupa második fordulójának rájátszásaira került sor. Polgár Judit a román Liviu-Dieter Nisipeanu ellen 2-2-re végzett a rapid meccsen, a villámpartikban 1,5-0,5-re nyert, a 4,5-3,5-ös győzelemmel bejutott a legjobb 32 közé. A harmadik körben Judit ellenfele az első helyen kiemelt izraeli Borisz Gelfand lesz, a mérkőzés első partijában nagymesternőnk a sötét bábukat vezeti. A párharcok során csak kisebb meglepetések születtek, az esélyesek kisebb-nagyobb izgalmakkal biztosították továbbjutásukat.

A harmadik játszmában Judit megismételte az első játszma nyitását, kevesebb sikerrel, Nisipeanu kiegyenlített. A negyedik rapidparti gyors remi lett. Következett az újabb színsorsolás, és a két villámjátszmás meccset nagymesternőnk kezdhette világossal. 5-5 percük volt és 3-3 másodperc lépésenként. A szicíliai védelem Paulsen-változatában Judit volt a magabiztosabb, jelentős időelőnyre tett szert. A sorozatos cserék után a sötét táborban létrejött gyaloggyengeségek sorban elhullottak, védhetetlen matt előtt Nisipeanu kapitulált. Párharcuk immár nyolcadik partijában Judit a szicíliai védelemben a sárkány-változatot játszotta meg. Volt izgalom bőven, kapkodás felsőfokon. Nisipeanu bástya és futó a bástya elleni végjátékát 138 lépésig játszotta, de Judit pontosan védekezett, a kiharcolt döntetlen a továbbjutását jelentette!

Az esélyesek sorban sikerrel vívták meg mérkőzéseiket, nem folytatódtak a meglepetések. Az ukrán sakkozás eddigi legnagyobb egyénisége, Vaszilij Ivancsuk korai búcsúja után jóval fiatalabb honfitársai kiharcolták a továbbjutásukat. Négy ukrán a legjobb 32 között, Ruszlan Ponomarjov, Pavel Eljanov, Szergej Karjakin és Alekszander Arescsenko. Az orosz Peter Szvidler sem okozott csalódást, nyolc orosz nagymester a viadal harmadik fordulójában.

Nagy izgalmak után a 16 esztendős olasz Fabiano Caruana is folytathatja a csatározást. A bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov új szekundánsa, a kubai Perez Leinier Dominguez kiesett, s nem kísérte szerencse másik segítőjének, Ivan Cseparinovnak a szereplését sem. Versenyben maradt a spanyol Alekszej Shirov, továbbjutott a junior világbajnok, a francia Maxime Vachier-Lagrave. Az amerikai színeket már csak a két évvel ezelőtti győztes, Gata Kamsky képviseli.

A második forduló rájátszásának eredményei:
Nyback (finn, 2628) - Szvidler (orosz, 2754) 1,5 - 3,5 1 - 1 (1 - 0, 0 - 1, 0 - 1 (v), döntetlen, 0 - 1)
Akobian (amerikai, 2624) - Ponomarjov (ukrán, 2739) 2 - 4 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1(v), döntetlen, döntetlen, 0 - 1)
Inarkijev (orosz, 2645) - Eljanov (ukrán, 2729) 2,5 - 3,5 (1 - 0, 0 - 1, döntetlen (s), 0 - 1, döntetlen, döntetlen)
Karjakin (ukrán, 2723) - Tyimofejev (orosz, 2651) 3,5 - 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (s), 1 - 0, döntetlen, döntetlen)
Shirov (spanyol, 2719) - Fedorcsuk (ukrán, 2619) 4 - 1 (1 - 0, 0 - 1, 1 - 0 (v), 1 - 0, 1 - 0)
Caruana (olasz, 2652) - Dominguez (kubai, 2719) 3,5 - 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), döntetlen, döntetlen, 1 - 0)
Meier (német, 2653) - Vachier-Lagrave (francia, 2718) 2,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (s), döntetlen, döntetlen, 0 - 1)
Alekszejev (orosz, 2715) - Fressinet (francia, 2653) 3,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0 (s), 1 - 0, döntetlen)
Halifman (orosz, 2612) - Tomasevszkij (orosz, 2708) 2,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), 0 - 1, döntetlen, döntetlen)
Sabalov (amerikai, 2606) - Navara (cseh, 2707) 2,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1 (v), 0 - 1,1 - 0, döntetlen)
Malahov (orosz, 2706) - Szmirin (izraeli, 2662) 3,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (v), 1 - 0, 1 - 0)
Rublevszkij (orosz, 2697) - Arescsenko (ukrán, 2664) 2,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1 (v), 1 - 0, döntetlen, 0 - 1)
Vitjugov (orosz, 2694) - Milos (brazil, 2603) 4,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0 (s), 1 - 0, 0 - 1, 0 - 1, döntetlen (v), 1 - 0)
Cseparinov (bolgár, 2672) - Bologan (moldáviai, 2692) 2 - 4 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (s), döntetlen, 0 - 1, 0 - 1)
Li, Chao b (kínai, 2596) - Pelletier (svájci, 2589) 4,5 - 3,5 (0 - 1, 1 - 0, döntetlen (v), döntetlen, 1 - 0, 0 - 1, döntetlen (v), 1 - 0)
Polgár Judit (magyar, 2680) - Nisipeanu (román, 2677) 4,5 - 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen (s), 1 - 0, 0 - 1, döntetlen, 1 - 0 (v), döntetlen)