Tóth Krisztina nagy csatában nyert az orosz Anna Tyihomirova ellen, és bejutott a legjobb 8 közé egyesben a stuttgarti asztalitenisz Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A magyarok közül egyesben egyedül versenyben maradt Tóth a viadal honlapja szerint óriási küzdelmet vívott riválisával, aki a negyedik szett után 3-1-re vezetett ellene, sőt a hatodik játszmában több mérkőzéslabdája is volt.

Tóth azonban hárította Tyihomirova lehetőségeit, majd a döntő szettet 11-8-ra megnyerve hozta a mérkőzést.

A tavalyi Eb-n ebben a számban bronzérmes Tóth az elődöntőért szombat 14.15-től lép asztalhoz a német színekben versenyző Jiaduo Wu ellen.

A címvédő Tóth Krisztina, Póta Georgina páros hét játszmában kikapott a negyeddöntőben, ezzel búcsúzott a további küzdelmektől. A nemzeti szövetség tájékoztatása szerint a magyar kettős remekül kezdte a német Zhenqi Barthel, Kristin Silbereisen duó elleni mérkőzést, s az első három szettet megnyerte.

Ezt követően a hazaiak feljavultak, és sorra hozták a játszmákat. A döntő szettben aztán már 10-3-ra is vezettek Silbereisenék, Tóth és Póta azonban
nem adta fel, hat meccslabdát hárított, ám a hetediket már nem sikerült, így vereség lett a vége.

eredmények:
női egyes, nyolcaddöntő:
Tóth Krisztina - Anna Tyihomirova (orosz) 4-3 (-10, 9, -12, -5, 6, 10, 8)

női páros, negyeddöntő:
Zhenqi Barthel, Kristin Silbereisen (német) - Tóth Krisztina, Póta Georgina 4-3 (-8, -2, -6, 9, 9, 7, 9)