Kővágó Zoltán a harmadik helyen végzett férfi diszkoszvetésben a szombat este rendezett madridi atlétikai Grand Prix-viadalon.

Az athéni olimpián ezüstérmes magyar versenyző 62,70 méteres eredménnyel zárta a viadalt, négy és fél méterrel maradt el a győztes litván Virgilijus Aleknától. A verseny másik magyar érdekeltje, Kazi Tamás 800 méteres síkfutó futamában 1:46.74 perces idővel a negyedik helyen ért célba, ami összesítésben a kilencedik pozíciót jelentette számára.

A spanyol fővárosban nagyszerű versenyt hozott a férfi távolugrás, melyben az ausztrál Fabrice Lapierre 8,57 méterrel nyert, igaz nagyon erős, 3,6 m/mp-es hátszélben. A vert mezőnyben volt többek között az olimpiai bajnok panamai Irwing Saladino is, aki 8,43-mal a harmadik lett.