A Medveczky Erika, Benedek Dalma duó legyőzte a Világkupa-győztes, Eb-második Szabó Gabriella, Csipes Tamara kettőst 1000 m-en a kajak-kenusok idei országos bajnokságán, a szegedi Garantiqa-kupán, amely több számban válogató az év fő eseményére, a kanadai Dartmouthban augusztus 13. és 16. között sorra kerülő világbajnokságra.

A női kajak egyesek között a papírformát igazolva az első válogatón is győztes, Eb-aranyérmes Kovács Katalin diadalmaskodott. A legtöbb egykilométeres számban (az olimpia műsorán is szereplőkben) már korábban eldőlt a vb-induló kiléte, pénteken csak a női K-1 és K-2 volt válogató is egyben, a kenu négyes vb-csapatot az egyes és páros teljesítmények alapján Storcz Botond szövetségi kapitány jelöli ki. A legjobbak közül többen - így a pekingi bajnok kenus, Vajda Attila vagy Kucsera Gábor és a C-2-ben friss Európa-bajnok Sáfrán testvérek - nem is indultak el.

1000 m, férfiak, K-1:
1. Kökény Roland (Domino Honvéd) 3:31.670
2. Benkő Zoltán (Graboplast Győri VSE) 3:31.754
3. Paumann Dániel Máté (MTK-Erzsébetváros) 3:32.990

Versenyen kívül két ausztrál kajakos, az olimpiai bronzérmes, 500-on pekingi bajnok Ken Wallace, valamint Jacob Clear is indult, a futamot Wallace nyerte (3:28.076) Clear (3:28.610) előtt.