A montenegrói  Budvában a hatodik fordulóban sok döntetlen született. Berkes Ferenc s görög Stelios Halkias, Prohászka Péter a boszniai Predrag Nikolic, Bánusz Tamás az orosz Igor Liszij ellen gyorsan remizett. Erdős Viktor bolgár, Ruck Róbert izraeli, Szabó Krisztián boszniai, Héra Imre szerb ellenféllel osztozott meg a ponton. Bérczes Dávid osztrák, Papp Petra horvát sakkozótól szenvedett  vereséget. A hatodik játéknap után az orosz Erneszto Inarkijev 5,5 ponttal vezet. Berkes, Prohászka és Bánusz 4-4 pontos.

Az Eb hatodik fordulójának sakkozóink mérlege hét döntetlen mellett két vereség.

A nagymesteri címre törő Prohászka Péter a boszniai Predrag Nikoliccsal, Bánusz Tamás az orosz Igor Liszijjel mindössze 11 lépéses remit csinált. Berkes Ferenc sem volt túlzottan harcias kedvében, ő is 11 húzást követően kötött békét a görög Stelios Halkiassal. A többiek partijai hosszabb küzdelemben dőltek el, meglepetés legifjabb nagymesterünk, Bérczes Dávid újabb veresége, immár a negyedik, Papp Petra harmadszor vesztett.

Az orosz Erneszto Inarkijev megszerezte ötödik győzelmét, félpontos előnyre tett szert. Sötéttel nyert a cseh David Navara és az ukrán Andrej Volokityin, a bolgár Ivan Cseparinovval remiző német Georg Meierrel holtversenyben másodikok.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:
Erneszto Inarkijev (orosz, 2656, 4,5) - Szanan Sjugirov (orosz, 2562, 4,5) 1 - 0
Ivan Cseparinov (bolgár, 2679, 4) - Georg Meier (német, 2608, 4,5) döntetlen
Mikhail Kobalija (orosz, 2634, 4) - Arkadij Naiditch (német, 2693, 4) döntetlen
Alekszandr Arescsenko (ukrán, 2673, 4) - Ionnis Papaionnaou (görög, 2609, 4) döntetlen
Szergej Fedorcsuk (ukrán, 2633, 4) - Artyom Tyimofejev (orosz, 2671, 4) döntetlen
Tigran Petroszjan (örmény, 2623, 4) - Andrej Volokityin (ukrán, 2671, 4) 0 -1
Vasilios Kotronias (görög, 2603, 4) - Baadur Zsobava (grúz, 2669, 4) döntetlen
Igor Kurnoszov (orosz, 2602, 4) - Ivan Szokolov (holland. 2657, 4) döntetlen
Borisz Gracsev (orosz, 2655, 4) - Mateusz Bartel (lengyel, 2594, 4) döntetlen
Maxim Rodhstein (izraeli, 2650, 4) - Tiger Persson Hillarp (svéd, 2586, 4) döntetlen
Hristos Banikas (görög, 2582, 4) - Dmitrij Bocsarov (orosz, 2647, 4) döntetlen
Anton Somojev (orosz, 2567, 4) - Tomi Nyback (finn, 2644, 4) döntetlen
Ciprian-Costica Nanu (román, 2506, 4) - David Navara (cseh, 2638, 4) 0 - 1

A verseny állása:
1.Erneszto Inarkijev (orosz) 5,5 pont
2-4. Georg Meier (német), Andrej Volokityin (ukrán) és David Navara (cseh) 5
5- 29.Szergej Fedorcsuk (ukrán), Szana Sjugirov (orosz), Hristos Banikas (görög), Mateusz Bartel (lengyel), Arakadij Naiditsch (német), Anton Somojev (orosz), Tiget Persson Persson (svéd), Ivan Cseparinov (bolgár),.. 4,5
30- 82. Berkes Ferenc, Prohászka Péter, Bánusz Tamás,... 4
83-130. Ruck Róbert, Erdős Viktor, ... 3,5