A montenegrói Budvában lejátszották a X. Európa-bajnokság negyedik fordulóját. Prohászka Péter sötéttel remek győzelmet aratott, a fehérorosz Alekszej Alekszandrov ellen nyert. Erdős Viktor világossal az orosz Artyom Tyimofejevvel gyorsan remizett. Szabó Krisztián az orosz exvilágbajnok Alekszandr Halifmantól, Bánusz Tamás a grúz Mikheil Mhedlisvilitől rabolt fél pontot, kevésbé örültünk Berkes Ferenc pontosztozkodásának a grúz Tornike Sanikidzevel. Ruck Róbert a címvédő holland Szergej Tivjakovtól kapott ki, Bérczes Dávid az izraeli Maxim Rodshtein ellen kényszerült feladásra. Héra Imre osztrák, Papp Patra horvát ellenféllel kötött békét. Már csak az orosz Erneszto Inarkijev és a német Georg Meier százszázalékos, a mieink közül Erdős Viktor és Prohászka Péter áll a legjobban, 3 pontjuk van.

A negyedik játéknapon sakkozóink közül csak Prohászka Péter tudott nyerni. Az Aquaprofit NTSK nemzetközi mestere sötéttel a fehérorosz Alekszejev Alekszandrov ellen győzött, igazi nagy skalppal büszkélkedhet. Erdős Viktor játszmája csak 20 lépésig tartott, kölcsönösen tisztelték egymást az orosz Artyom Tyimofejevvel. Értékes fél pontot szerzett a paksi Szabó Krisztián, az 1999-es FIDE világbajnokság győztesével, az orosz Alekszandr Halifmannal osztozott meg a ponton. BánuszTamás a grúz Mikheil Mhedlisvilivel remizett, kevésbé örültünk Berkes Ferenc sorozatban harmadik döntetlenének.

Ruck Róbert a sötét bábukat vezetve 105 lépésben kapott ki a címvédő Szergej Tivjakovtól, sötéttel szenvedett vereséget Bérczes Dávid is, az izraeli Maxim Rodshtein győzte le. Héra Imre nem bírt a szerényebb Élő-pontszámú osztrák ellenfelével, Papp Petra horvát sakkozónővel remizett.

A Grand Prix-viadalokon edződött orosz Erneszto Inarkijev diktálja a tempót, kisebb meglepetés a német Georg Meier eddigi hibátlan teljesítménye. Az élmezőnyben sok döntetlen született, nemzetközi téren kevésbé jegyzett orosz sakkozók arattak győzelmeket.

Erneszto Inarkijev (orosz, 2656, 3) - Zdenko Kozul (horvát, 2594, 3) 1 - 0
Szergej Fedorcsuk (ukrán, 2633, 3) - Tiger Persson Hillarp (svéd, 2586, 3) döntetlen
Loek van Wely (holland, 2625, 3) - Hristos Banikas (görög, 2582, 3) döntetlen
Merab Gagunasvili (grúz, 2585, 3) - Georg Meier (német, 2608, 3) 0 - 1
Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2702, 2,5) - Ciprian-Costica Nanu (román, 2506, 3) döntetlen
Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2587, 2,5) - Arkadij Naiditsch (német, 2693, 2,5) döntetlen
Viorel Bologan (moldáv, 2687), 2,5) - Vaszilij Jemelin (orosz, 2578, 2,5) döntetlen
Andrej Volokityin (ukrán, 2671, 2,5)- Marin Bosiocic (horvát, 2578, 2,5) döntetlen
Sebastian Maze (francia, 2578, 2,5) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2664, 2,5) döntetlen
Jevgenyij Romanov (orosz, 2576, 2,5) - Ivan Szokolov (holland, 2657, 2,5) döntetlen
Anton Somojev (orosz, 2567, 2,5) - Borki Predojevic (boszniai, 2650, 2,5) 1 - 0
Andrej Deviatkin (orosz, 2566, 2,5) - Dmitrij Bocsarov (orosz, 2647, 2,5) 0 - 1
Mihail Kobalija (orosz, 2634, 2,5) - Vitalij Kunin (német, 2546, 2,5) 1 - 0
Sanan Sjugirov (orosz, 2562, 2,5) - Predrag Nikolic (boszniai, 2623, 2,5) 1 - 0

Az élmezőny állása:
1-2. Erneszto Inarkijev (orosz) és Georg Meier (német) 4 pont
3 -13. Igor Kurnuszov (orosz), Ciprian-Costica Nanu (román), Szergej Fedorcsuk (ukrán), Tiger Persson Hillarp (svéd), Hristos Banikas (görög), Sana Sjugirov (orosz), Athanasios Mastrovasilis (görög), Mikhail Kobalija (orosz), Anton Somojev (orosz), Loek van Wely (holland)és Dmitrij Bocsarov (orosz) 3,5
14- 66. Constantin Lupulescu (román), Marin Bosiocic (horvát), ... Prohászka Péter,