Drezdában, a 38. sakkolimpiai negyedik fordulójában férficsapatunk 3-1-re legyőzte a románokat. Almási Zoltán és Berkes Ferenc győzött, Lékó Péter és Polgár Judit partija döntetlennel fejeződött be. A bravúros nyeréssel válogatottunk a negyedik helyre lépett előre. Csak a német és az orosz együttes tudta megnyerni mind a három meccsét. 2-2-vel zárult a két olimpiai bajnok, az ukrán és az örmény csapat rangadója. Lékóék ötödik meccsüket az ukránokkal játsszák. Női válogatottunk nagy csatában döntetlent ért el a háromszoros olimpiai bajnok grúz csapattal. Vajda Szidónia sötéttel aratott remek győzelmet, Hoang Thanh Trang és Mádl Ildikó remizett, Rudolf Anna vereséget szenvedett. A következő ellenfél az indiai négyes lesz. A kínai és a lengyel együttes vezet, a mieink a negyedikek.

Megszerezte harmadik győzelmét férficsapatunk. Remek a románok elleni 3-1-es nyerés, Polgár Judit azonban joggal bosszankodott. Teljesen túljátszotta Andrei Istratescut, válogathatott a nyerések között. Szabadgyalogja a hetedik sorra ért, leegyszerűsített, de a gyalogvégjátékot csodával határos módon ellenfele vezérvégjátékra mentette, ahol már nem volt nyerés. Elsőként az éltáblások fejezték be partijukat. Lékó Péter a spanyol megnyitás Marshall-támadásában könnyen hozta a fél pontot Liviu-Dieter Nisipeanuval szemben.

Nagyon eredetien alakult a negyedik táblán Berkes Ferenc és Constantin Lupulescu játszmája. Világossal Berkes elfogadta a gyalogáldozatot, királya azonban középen rekedt. Alighanem meglepődött Lupulescu, hogy a király d1-en mennyire háborítatlanul érezte magát. Nagymesterünk minőséget áldozott, de bőséges ellenértéket kapott, szabadgyalogjai eldöntötték a pont sorsát. Egyre biztatóbban állt Almási Zoltán a spanyol megnyitás berlini változatában, amelynek az egyik legnagyobb ismerője. Mircea Parligras a megszokott e6-os áttöréstől remélt "áttörést", de Zoli jobban számolt. Gyalogelőnyét megőrizte, álláselőnyét fokozta, bástyavégjátékban megadásra kényszerítette ellenfelét. A poén kedvéért megjegyzem, hogy Parligras kivételével a román nagymesterek az Aquaprofit NTSK csapatának játékosai!

Románia (6, 9) - Magyarország (5, 8,5) 1 - 3
Nisipeanu Liviu-Dieter (2684) - Lékó Péter (2747) döntetlen (Spanyol megnyitás, 30)
Polgár Judit (2711) - Istratescu Andrei (2633) döntetlen (Orosz huszárjáték, 73)
Parligras Mircea (2611) - Almási Zoltán (2663) 0 - 1 (Spanyol megnyitás, 57)
Berkes Ferenc (2645) - Lupulescu Constantin (2594) 1 - 0 (Vezérgyalog megnyitás, 40)

Elkezdődtek a rangadók, az éltáblákon szupernagymesteri derbiket is láttunk. A legnagyobb érdeklődés a 2004-es olimpiai bajnok ukrán és a két évvel ezelőtti győztes örmény válogatott összecsapását kísérte. A négy döntetlen nem fejezi ki hűen, hogy milyen magas hőfokon izzottak a partik. Az éltáblán Vaszilij Ivancsuk nem tudta érvényesíteni minőségelőnyét Levon Aronjannal szemben. Kedvezőbben állt Vlagyimir Akopjan, de Szergej Karjakin kikínlódta a remit. Az ukránok csak a nyolcadikok, erősebb ellenfelekkel játszottak, ezért kevesebb pontjuk ellenére megelőzik a hollandokat.

Elégedettek lehetnek a házigazdák, az esélyesebb spanyolokat győzték le. Arkadij Naiditsch sötéttel nyert Alekszej Shirov ellen. A németek ezzel átvették a vezetést a táblázaton. Remekül tartják magukat a norvégok. Magnus Carlsen fontos győzelmével 2-2-öt harcoltak ki az angolokkal szemben. Megizzadt az orosz válogatott az indiai négyessel. Alekszander Morozevics gyorsan vezetéshez juttatta az első helyre rangsorolt csapatot, de Peter Szvidler 27 lépésben kikapott. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik felvállalta a bonyodalmakat, de Krishnan Sasikiran állta a sarat, és világosnak kellett vigyáznia. A győztes gólt Alekszander Griscsuk szerezte meg.

Gyorsan javítottak az azeriek, 3-1-re verték az előző olimpia bronzérmesét, az amerikai együttest. Tejmur Radzsabov könnyen győzte le Gata Kamskyt, kicsit könnyelműsködött, de Sahriyar Mamedgyarov is nyert Hikaru Nakamurával szemben. Tarolt a kínai csapat, de csak a 12. helyről várják a folytatást.