A kazahsztáni Almatiban a kubai Perez Leinier Dominguez győzelmével fejeződött be a IV. villámsakk-világbajnokság.  Dominguez veretlen maradt a 16 fős mezőnyben, első helyéért 80 ezer svájci frankot kasszírozott.  Másodikként félpontos hátránnyal az ukrán Vaszilij Ivancsuk ért célba, kilenc győzelme mellé kétszer szenvedett vereséget. A bronzérmet az orosz Peter Szvidler vehette át. Polgár Judit a 19-es kategóriájú, 2702-es Élő-átlagú versenyben utolsó lett. Meglehetősen furcsa volt a lebonyolítás, hogy csak 5-5 percük volt a küzdő feleknek, nem kaptak extra másodperceket. Nagymesternőnk a kapkodásban sok kedvező állást rontott el.

A Drezdában november 12-én kezdődő sakkolimpia előtt a sakkvilág krémje Kzahsztán legnagyobb városában, Almatiban snellezett. A 16 fős körversenyen a nagymesterek 5-5 perces villámpartikat vívtak, a partik jelentős része nagy kapkodásban ért véget. Az élő közvetítés sokszor felmondta a szolgálatot, lehetetlen volt a követése a játszmáknak. A versenyről megjelent pgn. játszmaanyag sok furcsaságot tartalmaz, itt-ott ütésben a vezér...

A nagymesterek nem számolhattak a sokszor életet jelentős extra másodpercekkel, Polgár Judit kedvező állásokat rontott el sorozatban. A kubai Perez Leinier Dominguez Élő-pontját tekintve csak holtversenyben hetedik volt a mezőnyben, de veretlenül megnyerte a versenyt. Ismét remekelt az ukránok legjobbja, Vaszilij Ivancsuk.

Tavaly ő nyerte a 18 résztvevős, kétfordulós villám-vb-t, idén Moszkvában a Tal-emlékversenyt követő snellversenyt, ezúttal fél ponttal kevesebbet szerzett, mint a kubai nagymester. 2006-ban az orosz Peter Szvidler és Alekszandr Griscsuk holtversenyben végzett az élen, végül Szvidleré lett az első hely.

Az orosz olimpiai válogatott két tagja a kazah városban holtversenyben harmadikként végeztek, Szvidler kapta a bronzérmet. Az első hat helyezett külön versenyt vívott. A vártnál jóval gyengébben snellezett a világranglistán második orosz Alekszandr Morozevics.

9-10. Gata Kamsky (amerikai, 2729) és Borisz Gelfand (izraeli, 2719) 7
11-12. Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2664) és Szergej Rublevszkij (orosz, 2702) 6,5