Pekingben, az I. Szellemi Sportok Világjátékán hat fordulót játszottak le a csapatok rapidversenyében. A 32 férficsapat 9 fordulós svájci rendszerű előversenyén az első négy helyezett jut az elődöntőbe. Válogatottunk öt győzelemmel a második helyről várja a folytatást, az első helyen kiemelt Kína négyesétől kapott csak ki. A nők versenyében 28 csapat indult, a magyarok negyedikek a viadalon, négy nyerés mellett Oroszországgal és Iránnal nem bírtak nagymesternőink. Több csapat is harcol az elődöntőbe jutásért.

A csapatok rapidversenyét nagy érdeklődés kíséri. A 25-25 perces játszmákban azért fokozott szerepet kap a sakktudás, bár a partik többsége így is kapkodással ér véget. A villámtornán aranyérmes válogatottunk összeállítása két helyen változott meg, Balogh Csaba és Gyimesi Zoltán helyett Varga Zoltán és Czebe Attila ült sakkasztalhoz. Kína válogatottját emelték ki első helyen, együttesünket a negyedik helyre rangsorolták.

Három győzelemmel indított csapatunk, Almási Zoltán az első két fordulóban nem játszott, Ruck Róbert kettőt, Varga Zoltán egyet nyert, sakkozóink nem találtak legyőzőre. Izland négyese ellen ismét Remekelt Robi és Czebe is gólt lőtt, Almási remizett, Varga kikapott. Az olimpiai csapatukat felvonultató kínaiakkal szemben csak éltáblásunk tudott remizni.

A vereségen gyorsan túltette magát csapatunk, és India ellen nagy izgalmak közepette 2,5-1,5-re győzött. Hullámzott a nagyon bonyolult Almási-Sasikiran játszma, a végén Zoli örülhetett. Ruck támadása átütött Harikrishnával szemben. Erdős Viktor fölényes állásban elnézett egy kettős támadást. Értékes az Egyesült Államok legyőzése, Almási kikapott Sabalovtól, de Ruck és Varga nyert. Kiemelkedő Ruck Robi eredménye, 6 partiból 5 pontot szerzett, Almási 2-öt 4-ből, Erdős erejéből 2 vesztés mellett csak 3 remire futotta, Varga öt, Czebe négy játszmából gyűjtött 2 pontot.

A csütörtöki játéknapon első meccsét Almásiék Iránnal játsszák.

Egyesült Államok - Magyarország 1,5 -2,5

A nők versenyében válogatottunkn összeállítása egy helyen változott, Medvegy Nóra helyett Schneider Veronika játszik. Olimpiai csapatunk két újonca, Rudolf Anna és Veronika így szokhatja a nagy versenyek hangulatát.

Ötödik helyre rangsorolt négyesünk két győzelemmel rajtolt, Gara Tícia és Schneider Veronika jól kezdett, majd a harmadik meccset elbuktuk az oroszokkal szemben. A vereség után nagyarányú nyerés következett, de ezt váratlan vesztés követte Irán ellen. A játéknapot végül győzelemmel zárta együttesünk. Mádl Ildikó az éltáblán, Gara Anita a másodikon 3 pontot szerzett 5 partiból. Gara Tícia a legeredményesebb, 3,5 pont öt játszmájából. Rudolf Anna ötvenszázalékos, Schneider Veronika 3 pontos a négy összecsapásából. A hetedik mérkőzésen Kína az ellenfél.

A viadalon a várakozásnak megfelelően kínai-orosz versenyfutást látunk. Az ötödik fordulóban mérkőzött meg egymással a két négyes, 2-2-re végződött a párharc. A világbajnoknő, Alekszandra Kosztenjuknak nagyon meg kellett küzdenie a remiért a 14 éves Hou Ji-fan ellen. Mindkét csapat még Vietnammal remizett. Nagy meglepetés India és Ukrajna mérsékelt szereplése.