Plovdivban a holland Szergej Tivjakov nyerte meg a 9. férfi Európa-bajnokságot. Az érmes helyezésekért, és a továbbjutó helyekért rájátszás dönt. A utolsó játéknapon Balogh Csaba sötéttel, Almási Zoltán világossal szenvedett vereséget. Versenyzőink közül a legjobb helyezést Erdős Viktor érte el, a befejező játéknapon elért győzelmével az 58. helyen végzett. A nők kontinensviadalán ukrán győzelem született. Katyerina Lahno pályafutása során másodszor végzett az élen. Az érmes helyezésekért és a továbbjutást jelentő első 14 helyért itt is rájátszásra kerül sor. A pontos menetet a késő esti technikai értekezleten határozzák meg. Sakkozónőink közül Hoang Thanh Trang győzelemmel búcsúzott, a 19. helyen végzett.

A rajtlistán a 31. helyre rangsorolt holland Szergej Tivjakov győzelmével ért véget a férfiak viadala. A tulipánosok honi rangsorában csak harmadik, egykori szovjet-orosz sakkozó a "surranópályán" ért célba.

Veretlen maradt, 2793-as performance-eredménye tiszteletet parancsol, ahogy 22,2 Élő-pont gyűjtése is. Az utolsó játéknapon is taktikázó élcsoportban kedvenc Alapin-változatában kényszerítette feladásra az ötös nyerősorozattal rajtoló izraeli Emil Szutovszkijt.

Óriási csalódás a negyedik helyre rangsorolt Almási Zoltán eredménye, Balogh Csaba és Erdős Viktor óvatos játéka nem vezethetett sikerre.

Európa-bajnok: Szergej Tivjakov (holland) 8,5 pont
2-10. Volkov (orosz), Tregubov (orosz), Movszeszjan (szlovák), L'Ami (holland), Vachier-Lagrave (francia), Gracsev (orosz), Baklan (ukrán), Krivorucsko (ukrán) és Nyback (svéd) 8
11-34. Szutovszkij (izraeli(, Laznicka (cseh), Pavasovic (szlovén), Efimenko (ukrán), Papaionnou (görög), Halifman (orosz), Najer (orosz), Mamedov,R (azeri), Akopjan (örmény), Arescsenko (ukrán), Fressinet (francia), Szmirin (izraeli), Lupulescu (román), Bologan (moldáv), Hismatullin (orosz), Galikin (orosz), Gustafsson (német), Szargiszjan (örmény), Andrejkin (orosz), Hracek (cseh), Roiz (izraeli), Vajda (román), Markowski (lengyel) és Gurevics (török) 7,5

278. Mihók Olivér 4

Sakkozóink teljesítménye a performance-pontszámok és az Élő-pontszámok tükrében:
Erdős Viktor 2627, + 8,6, Balogh Csaba 2622, + 9,5, Almási Zoltán 2543, - 18,8, Czebe Attila 2522, + 1,4, Szabó Krisztián 2426, - 9,4, Bérczes Dávid 2385, - 9,5, Cao Sang 2334, - 28,3, Balog Imre 2386, - 7,5, Végh Endre 2324, +5,9, Mihók Olivér 2323, - 5,7

Pályafutása során másodszor nyert kontinensbajnokságot a 19 éves Katyerina Lahno. A torinói sakkolimpián aranyérmes ukrán válogatott tagja három éve nyert először. Plovdivan megőrizte veretlenségét, 2615-ös performance-pontszámnak felel meg a teljesítménye, 19 Élő-pontot is kasszírozott a hatezer eurós első díj mellé.

Az utolsó fordulóban botlott az élmezőny doyenje, a svéd Pia Cramling, ahogy a holland Peng is. Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang győzelemmel búcsúzott, 19.helye komoly csalódás.

Európa-bajnok: Katyerina Lahno (ukrán) 8,5 pont
2-7. Usenyina (ukrán), Zsukova (ukrán), Cmilyte (litván), Mkrtchian (örmény), Szkripcsenko (francia) és Dembo (görög) 8
8-16. Cramling (svéd), Pogonyina (orosz), Muzicsuk,A (szlovén), Sztefanova (bolgár), Dzagnidze (grúz), Danielian (örmény), Lomineisvili (grúz), Demina (orosz) és Socko (lengyel) 7,5