Szávay Ágnes az indiai Leander Paes oldalán továbbjutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság vegyespárosának első fordulójából. A magyar-indiai páros a Voracova-Skoch cseh duót győzte le.

A Szávay Ágnes honlapján található bejegyzés szerint a magyar versenyző jól játszott, és igazi csapatot alkotott az indiai játékossal. A mérkőzés ugyanakkor rendkívül kiélezett és kiegyenlített csatát hozott, amit nemcsak a végeredmény, de az összesen nyert pontok aránya is mutat: a győztes páros 52-szer, míg ellenfelük 54-szer játszotta meg sikeresen a labdát.

A következő fordulóban Szávayék várhatóan a 6. kiemelt páros ellen mérkőznek meg a negyeddöntőért, és ha úgy játszanak, mint a pénteki mérkőzésen a második szettben, akkor a meglepetés sem elképzelhetetlen - olvasható a honlapon.

vegyes páros, 1. forduló (nyolcaddöntőbe jutás):
Szávay, Paes (magyar, indiai) - Voracova, Skoch (cseh) 2:6 6:2 10-6 - rövidített játszmával