Szávay Ágnes két játszmában, 1 óra 53 perc alatt legyőzte a második helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchovát és bejutott a legjobb nyolc közé az 1,275 millió dollár összdíjazású New Haven-i keménypályás tenisztornán.

A világranglistán 41. magyar teniszező nem rettent meg a tizedik helyen álló ellenfelétől, a második játékban brékelte riválisát, Hantuchova azonban 4:4-re kiegyenlített. Az első szett hajrájában ismét a 18 éves magyar tehetség remekelt, 5:5-nél elnyerte a szlovák játékos szerváját, majd nagy küzdelemben hozta a sajátját.

A folyatásban ismét a selejtezőből feljutott Szávay jutott előnyhöz, ám a szlovák teniszező megint kiegyenlített (3:3). Ezt követően azonban már nem volt megállás: 5:3-nál három meccslabdához jutott a magyar játékos, és a harmadikat végül sikerült értékesítenie.

A viadal honlapja szerint a két teniszezőnek ez volt az első meccse WTA-tornán. Szávay Ágnes a negyeddöntőben a 8. helyen kiemelt ukrán Aljona Bondarenkóval mérkőzik.