Tibolya Péter nyerte a férfiak hagyományos versenyét az öttusázók budapesti országos bajnokságán. Csapatban a KSI győzött.

Tibolya - aki az idei rigai Európa-bajnokságon hatodik helyével olimpiai kvótát szerzett - lövészetben harmadik, vívásban első, úszásban nyolcadik, lovaglásban tizenkettedik volt, ezzel négy szám után a második helyen állt az egyéniben kétszeres vb-ezüstérmes, idén Európa-bajnok, így szintén olimpiai kvótás Horváth Viktor mögött.

A 3000 méteres táv nagy részében együtt futott a két élen álló, mintegy 250-nel a cél előtt Horváth megpróbálta fokozni a tempót, Tibolya azonban nagy hajrával elszaladt mellette. Ezzel első felnőtt bajnoki címét gyűjtötte be.

Hiányzott a mezőnyből az olimpiai ezüstérmes, egyéniben kétszeres világbajnok, egyszeres kontinenselső és ugyancsak pekingi kvótás Balogh Gábor, aki a vb-felkészülést szem előtt tartva hagyta ki a viadalt, valamint Fülep Sándor, aki elkésett a lövészetről.