Második mérkőzését is megnyerte Marija Sarapova a madridi női tenisz-világbajnokságon. A hatodikként rangsorolt orosz kiválóság szetthátrányból fordítva gyűrte le honfitársát, a továbbra is nyeretlen Szvetlana Kuznyecovát, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Eredmény, Vörös csoport:
Sarapova (orosz, 6.) - Kuznyecova (orosz, 2.) 5:7, 6:2, 6:2

A csoport állása:
1. Sarapova és Ivanovic (szerb, 4.) 2 győzelem/0 vereség (egyaránt 4-1 szettarány és 30-20 játékarány)
3. Kuznyecova 0/2 (2-4)
4. Hantuchova (szlovák, 8.) 0/2 (0-4)

A világelső Justine Henin szó szerint lenullázta Marion Bartolit. Az elődöntős helyét már korábban biztosító belga sztár ezzel alaposan visszavágott a megsérült Serena Williams helyére "beugró" francia játékosnak, aki az idei wimbledoni elődöntőben óriási meglepetésre legyőzte őt.

Sárga csoport:
Henin (belga, 1.) - Bartoli (francia, 5.) 6:0, 6:0

A csoportok első és második helyezettjei jutnak az elődöntőbe, majd a szombati keresztbejátszás győztesei kerülnek a fináléba. A végső sikerért egymillió dollár és 750 világranglista-pont jár, de még a csoport negyedik helyezettje is százezer dollárral és 105 ponttal lesz gazdagabb.