A szülés után visszatérő amerikai Lindsay Davenport nyerte a 225 ezer dollár összdíjazású indonéziai nőitenisz-tornát, miután a döntőben három szettben legyőzte a második helyen kiemelt szlovák Daniela Hantuchovát.

A korábbi világelső közel egy éve nem versenyzett, idén júniusban adott életet Jagger nevű fiának.

WTA-torna, Bali (225 ezer dollár), döntő:
Davenport (amerikai) - Hantuchova (szlovák, 2.) 6:4, 3:6, 6:2

A második helyen kiemelt chilei Fernando Gonzalez nyerte az 500 ezer dollár összdíjazású pekingi férfi tornát, miután a döntőben három szettben győzött a harmadikként rangsorolt spanyol Tommy Robredo ellen. Az Australian Openen finalista dél-amerikai játékos idei első végső sikerét aratta az ATP-sorozatban.

ATP-torna, Peking (500 ezer dollár), döntő:
Gonzalez (chilei, 2.) - Robredo (spanyol, 3.) 6:1, 3:6, 6:1

A hatodik helyen kiemelt francia Gilles Simon nyerte a 353 450 euró összdíjazású, bukaresti férfi tenisztornát. A 22 éves játékos pályafutása második végső sikerét ünnepelhette ATP-versenyen.