Kasza Róbert nyerte a férfiak hagyományos versenyét a budapesti junior öttusa Európa-bajnokságon. Demeter Bence 12., Gauruder Krisztián 29. lett. A magyar csapat az ötödik helyet szerezte meg.

Kasza már két szám után az élen állt és ezt a pozícióját meg is őrizte. A lovaglást követően összesűrűsödött az élmezőny, a magyar versenyzőt a fehérorosz Liaszun és a francia Merle két másodperccel követte a futás rajtjánál, az orosz Aldocskin pedig eggyel utánuk indult.

A zárószám így izgalmasan alakult, Kasza nagy csatában vívta ki a győzelmet. Mögé jelentős hátrányból az olasz De Lucca jött fel a második helyre, s Aldocskin lett a harmadik.

2. Lengyelország (Bartosz Majewski, Michal Kacer, Symon Staskiewicz) 16004
3. Fehéroroszország (Aliakszandr Liaszun, Aliakszandr Vasziljonak, Vjacseszlav Belov) 15960
...5. Magyarország (Kasza, Demeter, Gauruder) 15820

Jól szerepeltek a magyarok a hagyományos versenyekben, Kasza sikerét megelőzően, csütörtökön Tóth Adrienn arany-, Cseh Krisztina ezüstérmet szerzett, a Cseh, Gyenesei Leila, Bartalis Zsófia összeállítású csapat pedig második lett. Szombaton a női váltóviadalra kerül sor.