A címvédő és tavalyelőtt is győztes spanyol Rafael Nadal három sima játszmában 2 óra 2 perc alatt nyert honfitársa, Carlos Moyá ellen és bejutott a legjobb négy közé a francia nyílt teniszbajnokságon.

A 31 esztendős Moyá, aki kilenc esztendeje diadalmaskodott a Roland Garroson, az utolsó szettben már teljesen alárendelt szerepet játszott, a pályán többségében az történt, amit Nadal akart.

A címvédő következő ellenfele Novak Djokovic lesz, aki tíz perccel töltött csak több időt a pályán, mivel 2 óra 12 perces mérkőzésen legyőzte Igor Andrejevet. Djokovic a harmadik szerb a Roland Garros elődöntőjében: a nőknél Jelena Jankovic és Ana Ivanovic küzdhet meg a fináléért.

A másik ágon a világelső svájci Roger Federer az orosz Nyikolaj Davigyenkóval mérkőzik.

Nadal és Djokovic eddig négyszer találkozott és háromszor a spanyol nyert, míg Davigyenko nyolcszor játszott Federerrel és mindig kikapott.

Tóth Bence Gyula a nyolcaddöntőben búcsúzott a Roland Garros juniorversenyén. A magyar tehetség 1:19 órás mérkőzésen maradt alul a mexikói Cesar Ramirezzel szemben.