A Szlovákia Nagydíjáért kiírt pozsonyi nemzetközi viadalon a 200 után az 50 és a 100 méteres mellúszás döntőjében is győzött Kovács Ágnes.

A Kőbánya SC olimpiai, világ- és Európa-bajnoka a medencecsúccsal megnyert szombati finálé után vasárnap előbb az úszásnem legrövidebb távján ért célba a leghamarabb, 33 másodperc alatt, majd alig fél óra múlva 100 méteren diadalmaskodott 1:12 perces eredménnyel.

Forrás: MTI

"A váratlanul jól sikerült 200 m után az időszaknak megfelelő időkkel lettem első a vasárnapi döntőkben, amiket egyetemi vizsgaidőszakom közepén, kemény, de az elmúlt héten nem rendszeres edzések mellett értem el, úgyhogy bizakodó vagyok a folytatást illetően. Legközelebb Portugáliában versenyzek június közepén" - mondta Kovács Ágnes.

A magyar klasszis beszámolt két honfitársnője vasárnapi sikeréről is: az egyformán a Jövő SC-II. kerület színeiben úszó Boulsevicz Beatrix győzött 200 m pillangón Lipcsei Krisztina előtt.