Élő:
Hévízen újabb két játszmával folytatódott a sakklegendák párharca, Portisch Lajos és Borisz Szpasszkij párosmérkőzése. A viadal harmadik partija a 32. lépésben döntetlennel zárult. A negyedik összecsapást Portisch Lajos megnyerte, a francia színekben versenyző világbajnok tisztet nézett el, és azonnal feladta a reménytelen küzdelmet. A vasárnapi zárónap előtt 2-2-re áll mérkőzésük.

A második játéknap első partijában Borisz Szpasszkij vezette a világos bábukat. A spanyol megnyitásban a világbajnok a ritkább 5.Hc3-as folytatást választotta. Sorozatos cserék után teljesen kiegyenlítetté vált a küzdelem, a nehéztisztek mellett Szpasszkijnak futója, Portischnak huszárja volt. A zárt állásban manőverezések után a 32. lépésben döntetlenben egyeztek meg. A negyedik játszma meglepően gyorsan véget ért. Szpasszkij ismét holland védelmet játszott, dinamikus egyensúly volt a sakktáblán, amikor a világbajnok a 24. lépésben tisztet nézett el, elfelejtkezett világos a3-on álló bástyájáról. Szpasszkij azonnal feladta a partit, s ezzel 2-2-re alakult a mérkőzés.

Borisz Szpasszkij (francia, 2548) - Portisch Lajos (magyar, 2512) 2 - 2 (1 - 0, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)