Monacóban, a 16. Amber-verseny harmadik fordulójában Lékó Péter 1,5-0,5-re győzött a spanyol Francisco Vallejo Pons ellen. Világossal nagymesterünk szépen túljátszotta ellenfelét, végjátékban előnyét tökéletes technikával érvényesítette. Sötéttel a rapid játszmában viszonylag gyorsan remizett. Vlagymir Kramnyik honfitársát, Alekszandr Morozevicset kényszerítette megadásra, az orosz világbajnok is "vakon" remekelt, világossal megszenvedett a fél pontért. Kramnyik egyedül vezet, az örmény Levon Aronjan 1-1-re végzett az izraeli Borisz Gelfanddal. Egy-egy győzelem született Viswanathan Anand és Vaszilij Ivancsuk párharcában is. Lékó a negyedik játéknapon Gelfanddal mérkőzik meg, és sor kerül a Kramnyik-Anand csúcsrangadóra is.

Lékó Péter a papírformának megfelelően legyőzte a spanyol Francisco Vallejo Ponst. Világossal a "vak" partiban remek technikáját csillogtatta meg, a sorozatos cserék után sötét állásában az a6 gyenge gyalog elhullott. Péter a királyát is a hadszíntérre vezényelte, gyalogáttöréssel fokozta döntővé előnyét. Sötéttel a spanyol megnyitás csereváltozatában az 5...He7-es változat nem bizonyult igazán szerencsés választásnak, viszonylag gyorsan remiben egyeztek meg.

Érdekesen alakult két nagy párharc, a Gelfand-Aronjan és az Ivancsuk-Anand összecsapás. Sötéttel az örmény olimpiai bajnok és az indiai exvilágbajnok is 23 lépésben vesztett. Aronjan elnézett egy közbeiktatott futólépést, míg Anand egyenesen tisztvesztésbe lépett. A visszavágókon mindketten maximálisan kiélezték a játszmákat.

Aronjant Gelfand is hozzásegítette győzelméhez, az éllovas tisztáldozata végül megérte az árát. Anand hihetetlen bonyodalmakat vállalt, s mindezt villámgyorsan húzva. Ivancsuk gyalogja vészesen robogott előre, de Vishy számolt jobban, a sötét királyállás elleni akciója sikerrel zárult.

Remekelt az orosz világbajnok Vlagyimir Kramnyik sötéttel a "vak" partiban a tavalyi torna győztese, honfitársa, Alekszandr Morozevics ellen. Világossal Moro igen passzívan játszott, Kramnyik hosszúra sáncolt, tisztjei tökéletes harmóniában mozogtak a táblán, megérdemelt győzelmet aratott. Világossal a világelső már korántsem villogott, s meg kellett küzdenie a remiért.

Értékes két döntetlennel zárta a 16 éves Magnus Carlsen az orosz Peter Szvidlerrel vívott meccsét. Világossal a norvég fiúnak bástyavégjátékban meg kellett küzdenie a fél pontért, sötéttel a spanyol megnyitás nyílt változatában nem volt gondja. A holland Loek van Wely tisztet nézett el Tejmur Radzsabovnak, az azeri nagymester nehézségek árán érvényesítette anyagi előnyét. Hét vereség után megszerezte első győzelmét Loek, a Meráni-változatban szépen túljátszotta ellenfelét.

A 3. forduló eredményei:
"Vak" partik:
Lékó Péter (magyar, 2749) - Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2679) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 44)
Borisz Gelfand (izraeli, 2733) - Levon Aronjan (örmény, 2744) 1 - 0 (Katalán megnyitás, 23)
Magnus Carlsen (norvég, 2690) - Peter Szvidler (orosz, 2728) döntetlen (Szabálytalan megnyitás, 52)
Loek van Wely (holland, 2683) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2729) 0 - 1 (Királyindiai védelem, 74)
Alekszandr Morozevics (orosz, 2741) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2766) 0 - 1 (Barcza szisztéma, 37)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2750) - Viswanathan Anand (indiai, 2779) 1 - 0 (Nimzoindiai védelem, 23)

A verseny állása:
1.Vlagyimir Kramnyik 3 pont
2. Vaszilij Ivancsuk 2,5
3-4. Peter Szvidler és Borisz Gelfand 2
5-7. Alekszandr Morozevics, Levon Aronjan és Lékó Péter 1,5
8-11. Magnus Carlsen, Francisco Vallejo Pons, Viswanathan Anand és Tejmur Radzsabov 1
12. Loek van Wely 0

Rapid játszmák:
Vallejo Pons (spanyol, 2679) - Lékó (magyar, 2749) döntetlen (Spanyol megnyitás, 23)
Aronjan (örmény, 2744) - Gelfand (izraeli, 2733) 1 - 0 (Félszláv védelem, 36)
Szvidler (orosz, 2728) - Carlsen (norvég, 2690) döntetlen (Spanyol megnyitás, 31)
Radzsabov (azeri, 2729) - Van Wely (holland, 2683) 0 - 1 (Meráni változat, 52)
Kramnyik (orosz, 2766) - Morozevics (orosz, 2741) döntetlen (Szabálytalan megnyitás, 70)
Anand (indiai, 2779) - Ivancsuk (ukrán, 2750) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 46)