Bene Barnabás az ötödik helyen végzett 1500 méteren a birminghami fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon. Ezzel a héttagú magyar csapat legjobb eredményét érte el.

A kétszeres junior és egyszeres utánpótlás mezeifutó Eb-aranyérmes magyar versenyző keményen küzdött, egy körrel a vége előtt indította meg a hajrát. A célegyenesben azonban nem bírt a három spanyol futóval, majd egyik francia riválisa is megelőzte, de teljesítménye dicséretet érdemel. A 20 éves Bene ideje: 3:45.58 perc.

Takács Dávid 800 méteren a hatodik helyen végzett. A 20 éves futó, akitől bravúrnak számít a döntőbe jutás, egészen a hajráig jól tartotta magát a mezőnyben, az utolsó méterekre azonban elfogyott az ereje. Így a papírformának megfelelően hatodikként ért célba, 1:49.28 perccel.

A záró nap egyik legjobban várt eseményén, a 60 m-es döntőben férfiaknál a brit Jason Gardener, a nőknél a belga Kim Gevaert nyert. A befutó után fél órával megfosztották aranyérmétől a német férfi 4x400 m-es váltót, mivel utolsó emberük akadályozta az oroszok versenyzőjét. A diszkvalifikálást követően a britek lettek a győztesek.

Forrás: MTI

Gardener a kontinens leggyorsabb vágtázója 60 méteren

A legtöbb érmet - szám szerint 15-öt - az oroszok gyűjtötték a kontinensviadalon, de így is csak a negyedik helyen végeztek a nemzetek rangsorában, mert 2 arany/9 ezüst/4 bronzos mérlegük nem volt elég a képzeletbeli dobogóhoz. Az élen a házigazda britek (4/3/3) zártak az olaszok (3/1/2) és a svédek (3/1/0) előtt.