Az első helyen kiemelt, címvédő belga Justine Henin nyerte a 1,5 millió dollár összdíjazású dubaji nőitenisz-tornát, miután a döntőben két játszmában győzött a másodikként rangsorolt francia Amélie Mauresmo ellen. Henin idei első, pályafutása harmincadik WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

WTA-torna, Dubaj (1,5 millió dollár), döntő:
Henin (belga, 1.) - Mauresmo (francia, 2.) 6:4, 7:5

Szávay Ágnes győzött az 1,34 millió dollár összdíjazású katari női torna selejtezőjének első fordulójában: a magyar játékos az orosz Vera Dusevinát győzte le két sima szettben. Szávay vasárnap délután a kvalifikáció második körében a szintén orosz Jekatyerina Ivanovával mérkőzik.

WTA-torna, Doha (1,34 milli dollár), selejtező, 1. forduló:
Szávay Ágnes - Dusevina (orosz) 6:4, 6:3

WTA-torna, Bogota (175 ezer dollár), elődöntő:
Garbin (olasz, 1.) - Domínguez Lino (spanyol, 3.) 6:3, 6:1
Vinci (olasz, 6.) - Pennetta (olasz, 2.) 3:6, 7:6 (7-2), 6:2

A második helyen kiemelt, címvédő német Tommy Haas bejutott a döntőbe a memphisi tenisztornán, miután két játszmában nyert a hazai közönség előtt szereplő Mardy Fish ellen.