A címvédő és világelső Roger Federer korábbi mérkőzéseihez hasonlóan játszmaveszteség nélkül menetelt be a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe. A svájci fenomén a legjobb nyolc között a spanyol Tommy Robredót verte meg közepes teljesítménnyel 2:20 óra alatt úgy, hogy ellenfele 17 nyerő ütésével szemben 42-t ütést mutatott be.

Federer következő ellenfele, Andy Roddick szintén magabiztos győzelemmel jutott be a négy közé. A hatodik helyen kiemelt amerikai sztár mindössze hat játékot veszített honfitársa, a mindvégig alárendelt szerepet játszó Mardy Fish ellen.

A nőknél Nicole Vaidisova ugyancsak simán nyerte a cseh negyeddöntőt a címvédő Amélie Mauresmót búcsúztató Lucie Safarova ellen, a 2003-as és 2005-ös bajnok Serena Williams viszont alaposan megszenvedett az izraeli Shahar Peerrel szemben: 2 óra 34 perces csatában, a döntő szettet 8:6-ra hozva kerekedett felül 19 éves riválisán.