A torinói sakkolimpia kilencedik fordulójában férfi válogatottunk 2,5-1,5-re legyőzte Bosznia-Hercegovina csapatát. Berkes Ferenc nyert, Almási Zoltán, Gyimesi Zoltán és Balogh Csaba remizett. Az éllovas örmény együttes ismét remekelt, a címvédő ukránokra mért vereséget. Előnyük egy pontra csökkent, mivel Kína elgázolta" a grúzokat, s feljöttek a második helyre. A franciák nyertek az oroszok ellen, harmadikok a tabellán, Almásiék holtversenyben a 18. helyen várják a folytatást. Női csapatunk elszenvedte negyedik vereségét, s visszaesett a 13. helyre. Hoang Thanh Trang döntetlent ért el, Mádl Ildikó és Gara Anita kikapott grúz ellenfelétől. Az ukránok megnyerték kilencedik meccsüket is, átvették a vezetést, előnyük fél pont az oroszok előtt.

Verőci Zsuzsa helyszíni tudósítása Torinóból

A 37. sakkolimpia kilencedik fordulójában magyar szempontból ismét felemás eredmény született, a női trió súlyos vereséget szenvedett a grúzoktól, a férfiak minimális arányban legyőzték a 40. helyre rangsorolt Bosznia-Hercegovina együttesét. Az éltáblán a rutinos Bojan Kurajica csak remizni akart Almási Zoltánnal, s ez sikerült az egykori ifjúsági világbajnoknak.

Meglepően békés húrokat pengetett csapatunk legeredményesebb játékosa, Gyimesi Zoltán, világossal meg sem próbált nyerésre játszani. Balogh Csaba sem tudta kihasználni a világos szín előnyét. Szerencsére Berkes Ferenc jól küzdött, s nagy birkózás után megszerezte a győztes gólt.

A meglepetések olimpiáján a kilencedik játéknapon is szenzációs eredmények születtek. Az örmény válogatott folytatta sikersorozatát, kapitányuk, Arshak Petroszjan visszautasította az ukrán szakvezető, Vlagyimir Tukmakov kombinált remi ajánlatát, s igaza lett, a három döntetlen mellett ismét Szargiszjan nyert. Előnyük azonban egy pontra csökkent, hiszen a kínaiak "elgázolták" a grúzokat. Az biztos, hogy a tizedik játéknapon örmény-kínai csata lesz.

Forrás: [origo]

A második asztalon az orosz-francia meccs zajlott, s a nagymesterek viszonylag hamar három partiban békét kötöttek A negyedik tábla ezúttal is végzetes volt az első helyen kiemelt oroszok számára, szuperbajnokuk, Rublevszkij harmadik partiját vesztette el. A franciák feljöttek a harmadik helyre, Kramnyikék hármas holtversenyben csak negyedikek.

A csehek remekül helytálltak az amerikaiak ellen, a németek már negyedszer kaptak ki. Szlovénia előkelő helyezése meglepő, a hollandok nem tudnak magukhoz térni, sorozatban harmadszor szenvedtek vereséget. Kapaszkodnak az azeriek, ismét botlottak a bolgárok. India nélkülözte Anandot, s ez meglátszott az eredményen.

13 - 17. Dánia, Horvátország, Moldávia, Görögország és Izrael 22
18 - 24. Magyarország, Grúzia, Törökország, Irán, Norvégia, Azerbajdzsán és Kolumbia 21,5

Női válogatottunk újabb vereséget szenvedett el, holott két világos táblával vehették fel a küzdelmet az alaposan átalakított grúz csapattal szemben. Hoang Thanh Trang a tőle megszokott jó teljesítményt nyújtotta, remizett, de Mádl Ildikó sötéttel, Gara Anita pedig világossal kapott ki.

A súlyos vesztésnek nagy ára van, együttesünk visszaesett a holtversenyes 13. helyre. Kevésen múlott a kínai bravúr, Kosztenjuk csodával határos módon megmentette partiját, s ezzel a meccset, de az oroszok leszorultak az első helyről. Az ukránok a kilencedik találkozójukat is megnyerték, félpontos előnnyel az élre kerültek. A bolgárok, az örmények, a románok, a franciák is felzárkóztak. A hajrában nagy jelentősége lesz a párosításnak, és a színelosztásnak.