Tizenkét első helyével Magyarország végzett az élen a vasárnap véget ért, 16 ország legjobbjait felvonultató bécsi nemzetközi úszóverseny éremtáblázatán. A befejező napon különösen kitett magáért Kovács Ágnes, aki két újabb sikerével összesen négy aranyérmet gyűjtött az osztrákok hagyományos viadalán, s Cseh László is három egyéni szám megnyerésével igazolta klasszisát.

A vasárnapi döntők sora magyar szempontból Kovács Ágnes diadalával indult: a Kőbánya SC olimpiai, világ- és Európa-bajnoka - a 100 és a 200 m után - 50 m mellen is győzött, méghozzá 32.59 másodperccel, majd megnyerte a 200 m vegyes fináléját is 2:18.04 perccel. Utóbbiban a bajai Hosszú Katinka a harmadik lett (2:20.94 p).

A sikerek folytatódtak a férfiaknál is: a világbajnok Cseh László 200 méteren - amelyben vb-ezüstje van - a bécsi verseny 17 éves történetének eddigi legjobb idejét produkálta 2:01.42 perccel, s persze nyert is hatalmas fölénnyel. A Kőbánya SC kiválósága pénteken 400 m vegyesen, szombaton 200 m pillangón utasított maga mögé mindenkit.

A zárónapi magyar dobogósok között van Zubor Attila is: Cseh klubtársa - aki egy nappal korábban a klasszikus számban, 100 m gyorson diadalmaskodott - 50 méteren a második legjobb időt érte el, amikor 23.58 másodperc alatt sprintelte végig a távot. A döntő másik magyar szereplője, a szintén a Kőbánya SC-ben úszó Makány Balázs 24.40-gyel a hetedik lett.

Hosszú Katinka, aki az előző két napban 400 m vegyesen és 200 m pillangón első lett, vasárnap 400 m gyorson a hatodik helyen végzett (4:27.19 p). Szintén hatodik lett ugyanezen a távon - 4:04.15-tel - a férfiaknál Kovács Norbert, az 50 m pillangó szombati első helyezettje.

Egy mini mezőnyű váltóversenyt is nyertek a magyarok, pontosabban a Kőbánya SC négyese: a Rudolf Roland, Cseh László, Kovács Norbert, Zubor Attila összetételű kvartett 3:47.64 perccel nyert az osztrákok 4x100 méteres vegyesváltója előtt.