Az orosz Marat Szafin is játszik a jövő péntektől vasárnapig tartó Argentína elleni tenisz Davis-kupa fináléban, Moszkvában.

A kétszeres Grand Slam-győztes (2000: US Open, 2005: Australian Open), volt világranglista-vezető játékos elhúzódó sérülése miatt az idén gyengén teljesített, egyetlen tornagyőzelmet sem gyűjtött be, 24 alkalommal vesztesen hagyta el a pályát, és 34-szer nyert. A Davis-kupa elődöntőjében azonban győzött az amerikai Andy Roddick ellen, s így komoly érdemeket szerzett csapata sikerében.

A 27 éves klasszis mellett Nyikolaj Davigyenko, Dmitrij Turszunov és Mihail Juzsnyij játszhat Samil Tarpiscsev csapatában a moszkvai olimpiai sportkomplexumban. A viadalt gyors, RuKortPro-borításon bonyolítják le.

Alberto Mancini argentin Dk-kapitány David Nalbandiant, José Acasusót, Augustin Callerit és Juan Ignacio Chelát hívta meg a fináléra.