Korzikán tizedszer rendeztek nagyszabású rapidsakk-fesztivált. A 100 ezer eurós díjalappal szervezett 16 résztvevős, kieséses rendszerű tornán a FIDE exvilágbajnoka, Rusztam Kaszimdzsanov győzött. A döntőben az üzbég nagymester 1,5-0,5-re nyert a korábban sorozatban ötszörös győztes, a rapid világbajnok indiai Viswanathan Anand ellen. Három magyar résztvevője is volt a nagymesterek vetélkedésének, Almási Zoltán, Balogh Csaba és Csernyin Alekszander sem "élte túl" az első kört.

Páratlan ötös nyerősorozat után a rapid sakkozás királya, az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand másodszor szenvedett vereséget Bastiában megrendezett viadalon. Tavaly a döntőben a svájci Vadim Milov, idén az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov győzte le Anandot. A csábító, 100 ezer eurós díjalap ismét rangos mezőnyt csábított részvételre, köztük három magyar is versengett a 16 fős kieséses rendszerű döntőben.

A magyar ranglista harmadik Almási Zoltánnak nincs sok szerencséje a kazah nagymesterekkel. A 2000-ben Újdelhiben megrendezett vb-n Vlagyimirovtól kapott ki a 64 között, ezúttal Kazsgalijev állta útját. A franciák legjobbja, Etienne Bacrot az aktív versenyzéstől már visszavonult, rapid tornákon még szereplő Alekszander Csernyint búcsúztatta. A moldáviai Viorel Bologan rájátszás után múlta felül Balogh Csabát.

A legnagyobb esélyes Anand és a 2004-ben, Tripoliban megrendezett kieséses rendszerű vb győztese, Rusztam Kaszimdzsanov biztosan menetelt a döntőig, kettőjük összecsapását az üzbég nagymester nyerte meg. A tavalyi leoni rapid tornán ketten már összecsaptak a döntőben, Anand 2,5-1,5-re nyert, de győzelme korántsem volt meggyőző. Kaszimdzsanov Bastiában visszavágott a vereségért.

Esélyük van arra, hogy Moszkvában, a Tal-emlékversenyt követő 18 résztvevős villámversenyen ismét összecsapjanak. Az üzbég nagymesternek kvalifikálnia kell magát a döntőre, míg Anand meghívott résztvevő Polgár Judithoz és Anatolj Karpovhoz hasonlóan.