Nagy Kyra nem jutott főtáblára Zürichben

A világranglistán jelenleg 134. Nagy Kyra három játszmában kikapott a szlovák Jarmila Gajdosovától (73.) a hétfőn kezdődő, 1,34 millió dollár összdíjazású zürichi nőitenisz-torna selejtezőjének első körében, így nem jutott a 32-es főtáblára.

Eredmény, selejtező, 1. forduló:
Gajdosova (szlovák) - Nagy Kyra 4:6, 6:4, 6:0

A mindössze 17 éves, három hónapja profinak állt amerikai Vania King nyerte a 200 ezer dollár összdíjazású bangkoki kemény pályás női tornát, miután a döntőben három játszmában, 2 és fél óra alatt legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Tamarine Tanasugarnt. A tengerentúli tehetség pályafutása első sikerét aratta WTA-viadalon.

Eredmény, döntő:
King (amerikai) - Tanasugarn (thaiföldi) 2:6, 6:4, 6:4

A hazai közönség előtt szereplő Anna Csakvetadze nyerte a moszkvai kemény pályás tenisztorna női versenyét, miután a döntőben legyőzte esélyesebbnek tartott honfitársát, az ötödik helyen kiemelt Nagyja Petrovát. A 19 éves bajnok a két héttel ezelőtt, Kantonban aratott diadala után pályafutása második WTA-sikerét aratta.

Csakvetadze (orosz) - Petrova (orosz, 5.) 6:4, 6:4