Szegeden, a Nemzetközi Női Sakkbajnokság nyolcadik fordulójában a két éllovas, a grúz Nino Hurcidze és a szlovén Anna Muzicsuk játszmája döntetlenül végződött. Gara Tícia sötéttel nyert az orosz Tatjana Sadrina ellen, fél pontra megközelítette a vezető duót. Sikeres napot zárt Gara Anita is, feljött a holtversenyes negyedik helyre. Két királyig küzdött Schneider Veronika és Mádl Ildikó. A vasárnapi utolsó fordulóban izgalmas küzdelmek várhatóak, a Muzicsuk-Gara Anita, a Schneider-Hurcidze és a Gara Tícia-Sabina Foisor partik döntik el a bajnoki cím, és a dobogós helyezések sorsát.  A csapatbajnokságon az MTK egy ponttal előzi meg a Honvédot.

A nyolcadik fordulót egy gyors családi döntetlen vezette be, a párosítás balszerencsésen alakult mama és leánya, Cristina és Sabina Foisor számára. Sabina a harmadik nagymesteri normáért küzd, de szó sem lehetett "bundáról". Az éltáblákon nagy harcok dúltak. A szlovén Anna Muzicsuk ügyesen tartotta állását, jobb Bucholz-pontszámmal megőrizte első helyét a grúz Nno Hurcidzével szemben.

Megyitáselméleti párbajt vívott Schneider Veronika és Mádl Ildikó a szicíliai védelem ún. Alapin változatában. A korai vezércsere ellenére nagy bonyodalmakat láttunk, kölcsönös időzavarban két királyig küzdöttek. Érdekes versenyt játszik Gara Tícia. Mesterhármassal kezdett, aztán kettős vereséggel egy időre búcsút mondhatott az élbolynak. Újabb mesterhármassal már a harmadik helyre tört előre, jó eséllyel pályázik a magyar bajnoki címre, ami a jövő évi Eb-n csapattagságot jelentene számára. Nővére, Anita is hosszú hajrát nyitott. A játéknap érdekessége, hogy remik mellett a sötéttel játszók voltak eredményesek.

A 8. forduló érdekesebb eredményei:
Nino Hurcidze (grúz, 2414, 6) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2456, 6) döntetlen
Tatjana Sadrina (orosz, 2389, 4,5) - Gara Tícia (magyar, 2309, 5) 0 - 1
Schneider Veronika (magyar, 2195, 5) - Mádl Ildikó (magyar, 2379, 4,5) döntetlen
Sabina Foisor (román, 2292, 4,5) - Cristina Foisor (román, 2393, 4,5) döntetlen
Gabriela Olarasu (román, 2222, 4,5) - Gara Anita (magyar, 2349, 4,5) 0 - 1
Vajda Szidónia (magyar, 2396, 4) - Tóth Lili (magyar, 2217, 4) döntetlen
Regina Pokorna (szlovák, 2342, 4) - Rudolf Anna (magyar, 2249, 4) döntetlen
Ruszin Anna (magyar, 2091, 4) - Medvegyné Balogh Emese (magyar, 2145, 3,5) döntetlen

6-8. Mádl Ildikó, Cristina Foisor (román) és Sabina Foisor (román) 5
9-17. Regina Pokorna (szlovák), Tóth Lili, Gabriela Olarasu (román), Vajda Szidónia, Tatjana Sadrina (orosz), Rudolf Anna, Albert Kornélia, Medvegy Judit és Ruszin Anna 4,5