Joó két körre a kvótától összetett puskában

Joó Éva 577 körrel zárta a női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számát, s ezzel két körrel maradt el az olimpiai kvótától a zágrábi sportlövő világbajnokságon.

Joó a fekvő részben 196, az állóban 191, míg a térdelő testhelyzetben leadott 20 lövés során 190 kört ért el, így a 17. helyen végzett. A nyolcas döntőbe jutáshoz 581 körre lett volna szükség. A szám másik két magyarja közül Tóth Anita 573, Krzyzewsky Beáta pedig 571 kört lőtt, ezzel előbbi a 31., utóbbi a 42. lett.

Az olimpiai bajnok orosz Ljubov Galkina nyerte a nők kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számát, férfi trapban pedig az indiai ManavjitSin Sandhu diadalmskodott, a szám egyetlen magyar indulója, Putz István a 33. lett.