Vörös Zsuzsanna aranyérmet szerzett a budakalászi öttusa Európa-bajnokság hagyományos versenyében, ezzel a 2000-ben, Székesfehérváron aratott sikere után másodszor állhatott egyéniben a dobogó tetejére kontinensviadalon. Máthé Vivien huszadik, Füri Csilla huszonnyolcadik lett. Csapatban a britek győztek a fehéroroszokat és az olaszokat megelőzve. A Vörös, Máthé, valamint a selejtezőben kiesett Szatmári Adrienn alkotta hazai együttes a hatodik helyen végzett.

A már csütörtök óta zajló kontinensbajnokságon szombaton kellett legkorábban kelni a mezőnynek, ugyanis a női döntőben a lövészet már fél nyolckor elkezdődött. Mivel Szatmári Adrienn a selejtezőben elvérzett - éppen a gyengén sikerült lövészete miatt -, sajnos gyakorlatilag a hagyományos csapatversenyből is kiestünk, s Vörös Zsuzsannának, Máthé Viviennek, valamint az egyéni induló Füri Csillának szurkolhattak az Omszki-tó mellett fekvő budakalászi sportcsarnokba kilátogatók. (A harminckettes döntőben azonban volt még egy magyar induló, igaz, a kettős állampolgárságú Partics Katalin görög színekben versenyez.)

A lövészetet a lengyel Dziadura nyerte 188 körös eredménnyel, mögötte a fehérorosz Arkhipenka 186-tal lett a második, honfitársa, Mazurkevich 184-nel a harmadik. Vörös Zsuzsanna 180, Füri Csilla 177, Máthé Vivien 173 kört ért el, s igazából csak Máthé szerepelt a várakozás alatt. Füri ellenben huszonöt körrel többet teljesített, mint a selejtezőben!

A vívásban az orosz Muratova bizonyult a legjobbnak, huszonhárom megnyert asszója mellett nyolc elvesztett volt, s a szám képzeletbeli dobogójára még a lett Rublevska és az orosz Velicsko (egyaránt 22/9) került fel, Vörös 20/11-gyel hatodik, Máthé 15/16-tal tizenötödik, Füri 13/18-as mutatóval csak a tizenkilencedik helyre került. Két szám után Muratova állt az élen 2160 ponttal, mögötte a lengyel Czwojdzinska (2104) és a fehérorosz Samusevich (2068) következett, Vörös (2040) az 5., Máthé (1816) a 17., Füri (1808) a 18. helyen állt.

A verseny ezen szakaszában Vörös azt emelte ki, hogy "jó érzésűt" vívott, Máthé és Füri viszont éppen a vívásával volt elégedetlen, de mindketten ígérték, hogy javítani fognak.

S ahogy arra számtani lehetett, a Római strandfürdő területén rendezett úszás során mind a hárman előrébb léptek. A számot a francia Triguel (2:10,60 perc) nyerte, Füri (2:15,31) az ötödik, Vörös (2:15,90) a hetedik, Máthé (2:19,91) a tizenhatodik időt úszta. Három szám után továbbra is Muratova (3416) vezetett, megelőzve Czwojdzinskát (3340), valamint a harmadik helyre került Vöros Zsuzsát (3332). Olimpiai bajnoknőnknek tehát nyolcvannégy pont hátránya volt Muratovával szemben. Füri (3108) a 12., Máthé (3060) a 15. helyről várhatta a lovaglást és a futást.

A lovaglásban versenyzőink közül először Máthé Vivient szólították, aki Orkán nyergében jónak mondható 1072 ponttal zárt. Füri Csillának sajnos nem volt szerencséje Táncossal, csak 772 pontot ért el vele. Vörös Zsuzsanna viszont remekül teljesített Henryvel. A közönség pisszenése sem hallatszott, miközben olimpiai bajnokunk vette az akadályokat - csak egyet hibázott el, s még némi időtúllépése volt -, s mikor az eredményjelzőn megjelent, hogy 1148 pontot lovagolt, természetesen kitört a tapsvihar a lelátókon.

S mivel az összetettben addig előtte álló lengyel és orosz versenyző is jóval többet hibázott, négy szám után Vörös Zsuzsanna állt az élre, 4480 ponttal. A második helyen a brit Spence következett 4460-tal, a harmadikon pedig Muratova 4420-szal. Vörös így az aranyéremért futhatott az Eb-n, s öt másodperccel az üldözői előtt vághatott neki a 3000 méteres távnak.

A 3000 méteres futásnak így elsőként vágott neki, a brit Mhairi Spence öt, a sokáig vezető orosz Tatyjana Muratova 15, a szám specialistája, a hatodikként rajtoló fehérorosz Anasztaszija Szamuszevics pedig 38 másodperccel követte őt. Az olimpiai aranyérmes, egyéniben háromszoros világelső magyar öttusázó az első ezer métert egyedül futotta le, majd a második körre beállt Spence mögé. Két kilométer elteltével Vörös ismét egyedül állt az élen, de szükség is volt rá, hogy fokozza a tempót, Szamuszevics ugyanis az utolsó 1000 méter kezdete előtt már csak kilenc-tíz másodpercre volt tőle. A különbség a hátralévő távon fokozatosan csökkent, s a célba érkezésnél már csak pár centi volt - de a szalagot Vörös szakította át.

"Sokszor nyilatkoztam az Eb előtt, hogy örülnék, ha sok szurkoló jönne ki, mert hazai közönség előtt mindig nagy élmény versenyezni. Ezúttal szükség is volt rájuk, sokat segítettek, különösen az utolsó ezer méteren. Túlságosan közel engedtem magamhoz a fehérorosz versenyzőt, aki aztán mindent elkövetett, hogy utolérjen. Nem sikerült az előre eltervezett taktikával végigfutnom a távot, úgy terveztük, hogy végig az élen leszek, de a brit versenyző megelőzött, ezért módosítani kellett. Az sem szerepelt a terveink között, hogy kikötött cipőfűzővel futok majd. A kétezres Európa-bajnokságon könnyen nyertem, ez a mostani igazi nagy küzdelem volt" - értékelte szereplését közvetlenül a befutást követően Vörös.

A zárószám előtt Komlódy Zsolt, Vörös futóedzője az MTI-nek kicsit bizonytalanul bár, de azt mondta: a Szamuszeviccsel szembeni 38 másodpercnek elégnek kell lennie...

"Győzni jöttem Magyarországra. Minden számom jól sikerült, a futás előtt biztos voltam benne, hogy nyerek. Különösen azért szomorú, hogy nem így történt, mert csak mellbedobással vesztettem. Nagy különbségű vereséget könnyebben elviseltem volna" - mondta könnyeivel küszködve a célba érkezés után Szamuszevics.

Máthé kisebb megingásokkal a várakozásnak megfelelően szerepelt, a 2004-ben Európa-bajnok Füri viszont korántsem lehet elégedett, ugyanis a gyenge számában, a lövészetben ezúttal jól teljesített,
így komoly esélye volt kiemelkedő eredmény elérésére, a vívás viszont nem ment neki, később pedig a lovaglásban is sok gondja akadt.

A futást a brit Georgina Harland nyerte (10:30.23, 1200), második Szamuszevics (10:35.21, 1180), harmadik az ukrán Viktorija Terescsuk (10:37.82, 1172) lett. Vörös a 12., Máthé a 24. Füri pedig
a 27. idővel ért célba.

Hagyományos női csapatversen:
egyéni, Európa-bajnok:
Vörös Zsuzsanna 5508 pont (lövészet: 180 kör/1096 pont, vívás: 20 győzelem/11 vereség/944 pont, úszás: 2:15.9 perc/1292 pont, lovaglás: 1148, futás: 11:13.03 perc/1028)
2. Anasztaszija Szamuszevics (fehérorosz) 5508 (1096, 972, 1148, 1112, 1180)
3. Mhairi Spence (brit) 5472 (1048, 944, 1304, 1164, 1012)
...20. Máthé Vivien 5048 (173/1012, 15/16/804, 2:19.91/1244, 1072, 11:41.60/916)