Mindössze 44 percnyi teniszre akadt lehetőség az angol nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján az All England Club pályáit ugyanis egész napos eső öntözte. Nagy kérdés, kedden kegyes lesz-e az időjárás a teniszezőkhöz.

Az eső miatt egyetlen mérkőzést sem sikerült befejezni a wimbledoni teniszbajnokság nyitónapján. Ilyesmire az elmúlt tizenöt évben egyszer sem volt példa. Egyelőre kérdéses, hogy kedden hány meccset tudnak megrendezni, a meteorológusok előrejelzései szerint ugyanis egész nap záporok, zivatarok várhatók

A férfiaknál a címvédő Roger Federer így is megnyert egy szettet a francia Richard Gasquet ellen, a találkozó 6:3, 1:2-néál szakad félbe.

A hölgyeknél az 1997-es győztes Martina Hingis is csak bemelegített, az első játszmát 6:2-re hozta az ukrán Szavcsukkal szemben. A második helyen kiemelt belga Kim Clijsters és az orosz Vera Zvonarjova meccset 5:4-es Clisjters-előnynél kellett megszakítani.