Szombat délután az 1000 m-es finálékkal folytatódott a T-Mobile-kupa, a kajakosok és kenusok idei első Eb- és vb-válogatóversenye Szolnokon: k-1-ben a férfiaknál Benkő Zoltán, a nőknél pedig Fazekas Krisztina győzött, párosban a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor, illetve az olimpiai bajnok Kovács Katalin, Janics Natasa duó diadalmaskodott, míg a kenusoknál Vajda Attila, valamint a Kolonics György, Kozmann György kettős nyert.

A döntők első győztese az ötkarikás bronzérmes Vajda volt, aki szenzációs hajrájának köszönhetően előzte meg csapattársát, Joób Mártont.

"Nagyon is tudatos volt ez a taktika, igyekeztem a végén mindent beleadni, már csak azért is, mert itt Szolnokon általában nem úgy teljesítek, ahogyan azt szeretném" - mondta a fiatal szegedi versenyző.

Vereckei Ákos hazai vizeken legutóbb 2004-ben kapott ki ezen a távon, s most ez ismét megtörtént: ha hajszállal is, de Benkő megelőzte.

"Számítottam erre az eredményre, mert egyáltalán nem pihentem rá a válogatóra, kemény edzésmunkából érkeztem a versenyre. Én elsősorban a szegedi világbajnokságra koncentrálok, így régen rossz lenne, ha májusban lennék csúcsformában" - értékelte saját teljesítményét Vereckei.

A kenusoknál Kolonics és Kozmann fölényesen nyerte versenyét, s ugyanígy tett volna a tavaly három-három vb- és Eb-aranyérmet begyűjtött Kovács, Janics duó is, ám a két klasszis láthatóan tartalékolt a későbbi négyesre, s mint kiderült, a taktika bejött, ugyanis a Paksy Tímea, Kovács, Janics, Keresztesi Alexandra összeállítású kvartett magabiztosan utasította maga mögé a Szabó Szilvia, Kozák Danusia, Viski Erzsébet és Benedek Dalma alkotta hajót.

Egyesben - miután a favoritnak tartott, vb-ezüstérmes Benedek a pénteki középfutam előtt visszalépett - Fazekas nyert az ifjúsági világbajnok Csipes Tamara és Szabó Gabriella előtt. A Kammerer, Kucsera kajakpáros nem titkoltan győzelemre tör ezen a távon az augusztus 17-én kezdődő vb-n, s ezúttal megtette az első lépést a cél felé: hatalmas fölénnyel nyerte meg a döntőt. A szakág négyesfináléjában a Sík Márton, Boros Attila, Csamangó Attila, Gyökös Lajos összeállítású csapat diadalmaskodott.

k-4:
1. Sík Márton, Boros Attila, Csamangó Attila, Gyökös Lajos (Démász-Szeged, Tiszaújváros) 2:53.890
2. Deák Márton, Tóth Dávid, Pauman Dániel, Schenk Áron (MTK) 2:54.280
3. Bethlenfalvi István, Kökény Roland, Gál Zoltán, Horváth Gábor (Tiszaújváros, Domino Honvéd) 2:57.760