Szocsiban az Ural együttesének győzelmével fejeződött be a 13. orosz Szuperliga. A bajnoki cím sorsát eldöntő csúcsrangadó, a Szaranszk elleni találkozó hat döntetlennel 3-3-ra végződött, az Ural a kedvező eredménnyel a nagy rivális előtt megőrizte félpontos előnyét. A címvédő Tomszk 400 minimális győzelmet szerzett, harmadikként fejezte be szereplését. Negyedik lett a Termosztepsz Szamara gárdája, s ez a négy csapat képviselheti az orosz sakkozást az októberi Európa-kupán.

Az első helyen kiemelt Ural csapata veretlenül szerezte meg a bajnoki címet. A hajrában két sorsdöntő mérkőzésen, a Tomszk 400 és a Szaranszk ellen is 3-3-mal őrizték meg vezető helyüket. Nagy csatában dőlt el a cím sorsa, különösen élvezetes csatát láttunk az első két táblán. A 11 forduló során egyetlen játékosuk maradt mínuszban, éppen az éltáblán Alekszandr Griscsuk, de a 22 éves nagymester két nehéz és fontos sötét játszmát is kiremizett. A spanyol Alekszej Shirov nagy erősítést jelentett, rövidesen ismét a 2700-as klubban üdvözölhetjük a jól játszó nagymestert. Taktikusan, erejüket is tartalékolva küzdöttek, hosszú volt a "cseresoruk", így a legjobbak is kaptak pihenőnapt.

A negyedik helyre rangsorolt Szaranszk együttese várakozáson felül teljesített. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk vezette gárda a második fordulóban legyőzte a címvédő Tomszk 400 hatosát, a negyedik játéknapon váratlanul vereséget szenvedtek a hajrában teljesen visszaesett Merija Moszkvától. Ezzel komoly lépéselőnyt adtak az Uralnak. A Tomszk 400 hiába erősített a világranglista harmadik örmény Levon Aronyiannal, komoly esélye nem volt a címvédésre, a Juzsnij Uraltól elszenvedett második vereség pedig végképp megpecsételte sorsukat. A Termosztepsz Szamara együttese is kétszer kapott ki, négy meccsük lett döntetlen. Az izraeli Borisz Gelfand 10 játszmájából 6 ponttal zárta szereplését, az orosz szuperbajnok Szergej Rublevszkij ötvenszázalékos teljesítményt ért el 10 partijából.

Az utolsó forduló eredményei:
Lada Togliatti - Juzsnij Ural 3,5 - 2,5
Juniline Szamara - Termosztepsz Szamara 3 - 3
(hat döntetlen)
Szentpétervár - Moszkvai Sakkszövetség 3,5 - 2,5
Szaranszk - Ural 3 - 3
(Ivancsuk - Griscsuk, Volokityin - Shirov, Najer - Akopjan, Volkov - Malahov, Kornejev - Motylev és Kirjakov - Szakajev mind döntetlen)
Szaratov - Lagyja Kazany 3 - 3
Tomszk 400 - Merija Moszkva 3,5 - 2,5
(Aronyian - Somojev 1 - 0, Morozevics - Ricsagov döntetlen, Tkacsijev - Iszkusnij 1 - 0, Szmirnov - Nikolenko 0 - 1, Inarkijev - Deviatkin 0 - 1, Nepomniacsij - Gabrielian 1 - 0)

A Szuperliga végeredménye:
1. Ural (Griscsuk (2719) 4,5/10, Shirov (spanyol, 2699) 5,5/9, Akopjan (örmény, 2706) 5/9, Drejev (2673) 4,5/9, Malahov (2691) 6,5/10, Motylev (2660) 5/8, Szakajev (2637) 4,5/7, Alekszandrov (fehérorosz, 2634) 2,5/4) 17 meccspont, 38 pont
2. Szaranszk (Ivancsuk (ukrán, 2731) 6,5/11, Volokityin (ukrán, 2660) 5/11, Najer (2653) 8/11, Volkov (2620) 6/10, Popov (2587) 2,5/6, Kornejev (2671) 6,5/11, Kirjakov (2555) 3/6, 17 meccspont, 37,5
3. Tomszk 400 (Aronyian (örmény, 2756) 4,5/7, Morozevics (2730) 6/9, Jakovenko (2675) 4/9, Bologan (moldáviai, 2666) 4/9, Tkacsijev (francia, 2643) 7/10, Szmirnov (2614) 5/10, Inarkijev (2598) 5,5/8, Nepomniacsij (2506) 2,5/4) 16 meccspont, 38,5